Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy tetszik a könyvem egyik...

Hogy tetszik a könyvem egyik (párbeszédes) része? Őszinte válaszokat várok, vélemények és természetesen tanácsok is jöhetnek. Bármikor örülök a válaszoknak.

Figyelt kérdés

Amikor csocsózok, mindig minden kiürül a fejemből, és csak a játékon jár az eszem. Az eredmény kilenc-kilenc, tehát szorosan állunk. Éppen kikell védnem egy rugást, mikor, hirtelen, valaki átölel. Nem tudtam kivédeni a labdát, ezért Add nyer. Azt kiáltja, hogy: Juhú! Nyertem! Hahaha!, és közben felugrik. Én közben próbálok szabadúlni az ölelés alol, de nem megy. Add furcsán néz rám. És még három távolabb álló lány is.

- Öm...mit csinálsz Ons?- kérdi Add, felvonva az egyik szemöldökét.

- Próbálok szabadúlni.- felelem.- De nem sikerül...Ki van a hátam mögött, Add?

- Hát...nem tudom.

- Ok.- mondom, és akkor beleharapok a személy kezébe. Erre felszisszen és elenged. Én gyorsan kiszaladok előle, és odamegyek Addhez. Egy fiú áll velünk szemben, nem tudom, hogy ki az. Csak tippelek. Rám mosolyog, de a mosolyból vigyor lessz, majd elkacagja magát.- Ki vagy, és miért öleltél meg?- kérdem.

- Hogy, hogy ki vagyok?- kérdi értetlenkedve.- Hisz már ismersz.

- Nem igaz. Ha csak...

- Ha csak?

- Ha csak nem te vagy Ray.- mondom lehangoltan.

- Milyen ügyes vagy.

- De mi a frászért kell engem ölelgetni?!

- Há, miért ne?

- Talán mert éppen miattad elvesztettem egy meccset? Talán mert nem is ismerlek?...

- Jaj, Ray, hagyd már azt a szegényt.- Lép oda a fiú mellé az egyik „rám olyan nagyon furcsán néző” lány. Hihetetlenűl szűk mini szoknya van rajta, meg egy masnis hasig érő, amiből kilátszik a meltartójának majdnem a fele. Fúj, gondolom. Szőke, göndör haja van, felkötve egy lófarokba.- Én sem értem, hogy miért ölelted meg, de most nem is számít...- folytatja a lány, és a karjait Ray nyaka köré fonja. Alig van meg a két arasz az arcuk között.

- Hagyj most, Nis.- Ray eltolja a lányt.- Nem kell mindig idejönnöd, aikor beszélgetek egy lánnyal.- Egy perc mulva hozzá teszi:- Na, tünés.- Gyengéden meglöki a lányt, aki erre elvánszorog.

- Tehát elvesztettél miattam egy meccset? Hm, hm -mondja Ray, immár felém fordúlva.- Nem túl jó. De tudod, megbűvölt a hajad színe.

- Ha-ha. Add, keresünk egy másik asztalt?

- Ha akarod - feleli ő.

- Na, nem kell elmenekülni - szolal meg Ray.- Játszodj velem egyet.

- Miért?- kérdem unottan.

- Ha te nyersz- folytatja, oda sem figyelve a kérdésemre – akkor többé soha se foglak akaratod ellenére megölelni. Ha viszont én nyerek, akkor – hirtelen elvigyorodik - akkor megcsókolhatlak.

- Na tudod mit?- mondom, és elindulok egy másik csocsópálya felé – Nem vagyok hülye.

- Ezt, hogy érted? Nem is tudod, hogy, hogy játszok.- Jön utánnam.

- Igen, pont ezért nem megyek bele.

- De nem örülnél, hogyha többé nem vesztenél meccset?

- De igen, de annak nem örülnék, hogyha meg kéne csókoljalak.

- Á, de nincs is rá esély. Nagyon szar vagyok a cuccban.

- Akkor miért akarsz játszani?

- Mert ez az egyetlen kilátás arra nézve, hogy ajkaimmal...

- És azt miért akarod? Ha jól értelmeztem az előző dolgot, van barátnőd. Szálj már le rólam.

- És ha nem értelmezted jól?

- Akkor hülye vagyok. A vak is láthatta a dolgot.

- Nem hiszem. Ugyanis a vak abszolút semmit sem lát.

- Jol van, na, most ez mindegy. De hagyj már békén.- Most már ott állunk az új asztal mellett. Ray az egyik kezével megfogja a kapús fogantyúját, a másikkal meg elkapja a vállam, és magához húz.

- Nisha nem a barátnőm.- suttogja.

- Akkor miért suttogsz?- utánozom az ő hangnemét, majd jóhangosan így folytatom- Mondjad szép hangosan: Nisha nem a bar...- Hirtelen pofonvág. - Na, mégiscsak az?- kérdem, mostmár normális hangosságuan.

- Jobban szerettem azt a lányt, aki még megérinteni is félt.- mondja.

- Nem tudom kiről beszélsz, de én nem féltelek megérinteni, hanem nem szeretek idegeneket fogdosni.

- Nem fogdosnod kellet, hanem belémkapaszkodnod.

- És a belékapaszkodásban benne van az, hogy fogni. Nem lehet valamibe belekapaszkodni, ha nem fogjuk meg.

- De belémkapaszkodni, és engem fogdosni, az két különböző dolog.

- Nem igaz. Ez olyan, mint az, hogy nem minden madár tyúk, de minden tyúk madár. Vagyis: aki fogdos valamit, az nem mindig kapaszkodik abba a valamibe, viszont ha kapaszkodik valamibe, akkor, mindig, egyúttal fogdossa is azt a valamit.

- Ez egy hibás megállapítás. A fogdosás ugyanis nem ugyan az, mint a megfogás. A fogdosás azt jelenti, hogy egy tárgyat vagy személyt töbször megérint, a megfogás, vagy fogás, pedig azt jelenti, hogy egyszer megfog valamit, és annyi.

- De...

- Jhaj, Ons, olyanok vagytok, mint két civakodó testvér - szakít félbe Add.

- Tényleg...Hát akkor menjünk fel...Legalább is én felmegyek, jösz te is?

- Igen.

- Héj, de gyere, játszodjunk egy meccset!- kiált Ray, de én nem törődök vele. Felmegyünk, és ahogy becsukjuk az ajtót magunk mögöt



2014. febr. 5. 13:36
 1/6 anonim ***** válasza:
Túl hosszú párbeszéd, pont a múltkor kezdtem el olvasni egy regényt és ilyen hosszú párbeszédek voltak benne, abba is hagytam pár oldal után. Ez fárasztja az olvasót. Amúgy vannak benne helyesírási és stilisztikai hibák. Elolvastam de nem értettem belőle semmit, vagyis nem tudom mi lenne a lényege, olyan buta zagyvaságnak tűnik.
2014. febr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ahogy az előző mondja, ez egy öncélú párbeszédnek tűnik, vagyis csak annyi értelme van, hogy duma. Nem lehet rájönni, mit akar megmutatni, csak szövegelés össze-vissza. Nekem ez a történetrészlet nem mondott el semmi olyat, amitől érdekesnek találnám akár a szereplőket, akár a szituációt, következésképpen nem lenne kedvem ezt így tovább olvasni.

A helyesírás pedig meglehetősen rossz, bár hogy vigasztaljalak, láttam már sokkal rosszabbat is, ez még bőven javítható, ha megtanulsz néhány alapszabályt és oda is figyelsz rájuk. Amúgy a minimum lenne, hogy szövegszerkesztőben írod, ahol helyesírás-ellenőrző is van, amivel máris ki tudnál szűrni pár durvább hibát.

2014. febr. 5. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nekem így unalmasnak tűnik, és valahogy hiányzik belőle a sajátos stílus. Az elsővel is egyetértek, ez hosszu, fárasztja az olvasót.

Persze az előzményeket nem ismerve nem lehet teljes ítéletet mondani.

2014. febr. 5. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

A másodiknak: Én szövegszerkeztőben írom, és nem javít az ki semmit!

Amúgy köszönöm a válaszokat!

2014. febr. 6. 14:41
 5/6 anonim ***** válasza:
Második vagyok: és szoktad végigfuttatni rajta a Nyelvi ellenőrzést? Mert pl. mindjárt a harmadik mondatban 3 db hiba van, és a vesszőhibákat nem számoltam bele (azt mondjuk tényleg nem javítja a szövegszerkesztő, úgyhogy magadtól kell megtanulnod).
2014. febr. 7. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Ebből én arra következtettek hogy egy zaklatót akarsz be mutatni vagy valami olyasmit ha tényleg ez a célod akkor tényleg zaklatóvá kell tenned mondjuk meg csókolja vagy valami. ÁM TÉNYLEG TÚLSÁGOSAN IS HOSSZÚ EZ A PÁRBESZÉD SZERINTEM FOGD RÖVIDEBBRE MONDJUK MEG VÉDI A BARÁTJA AKIVEL JÁTSZOTT VAGY LE LÉPNEK.
2014. febr. 7. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!