Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtam két könyvet. Végre,...

Írtam két könyvet. Végre, kijavítottam, átírtam, feltettem blogra. Nem keresek Pénzt vele! Hogyan tudnám felhívni rá a figyelmet, hogy az emberek elolvassák? Van valami ötletetek? Másik. Milyen háttér szint használjak? Nekem egyik sem jött be.

Figyelt kérdés

Harmadik? Hogyan lehet szelektálni egy történetben? Van-e ennek valami módja?

szepsegesaszornyeteg.blogspot.hu

felvetelrec.blogspot.hu



2014. febr. 10. 02:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Használd a keresőt, nem te kérdezed meg ezt először. A szokásos a válasz: akár itt azzal, hogy felteszel egy kérdést, FB, ismerősök, emailben elküldöd a teljes címzettlistádnak, hogy van ez a blog, olvassák, akár részletet (vagy az egészet) is feltölthetsz egy ismertebb, hosszabb műveket is fogadó, amatőr írói portálra, bannercsere más blogírókkal, sokat kommentelsz más helyeken, ezzel felhívod magadra a figyelmet, egyéb amatőr írói fórumokon kiteheted a linket (láttam ilyet is) stb. A legtutibb módszer persze az, hogy csinálsz kis cetliket az oldalad címével, majd az utcán odamész az emberekhez beszélgetni, és megkéred őket, ha érdeklik őket az ilyen és ilyen történetek (amilyen a tied is), akkor ezt nézzék meg, ingyenes és nem szektáról van szó.


A háttér: általában egyszínű, világos háttér, sötét, nem túl kicsi betűk. Ez az alapsablon, ezen jó olvasni. Halvány minta elképzelhető, de nagy mennyiségű szövegnél zavaró. Az élénk vagy képes tapétát kerüld. A margólécen lehet, de ott is csak akkor, ha nem zavaró. Ha képet használsz valahol, csak legálisan (a "neten találtam" nem legális, lehet jogvédett tartalom is). Csináld szakszerűen. :)


Hogyan lehet mit? Őszintén nem értem a kérdést.

2014. febr. 10. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha azt akarod, hogy az emberek elolvassák, érdemes kapásból egy olyan részlettel kezdeni a blogot, ami a regényből (könyvnek ugye nem nevezhető) származik, és kellőképpen megragadja az olvasói figyelmet, vagy pedig egy a rendes könyvek hátoldalán látható ismertetőhöz hasonlóval. Nálam ott siklott ki a dolog, hogy mind a kettő ugyanazzal a "blablával" indul, ami a keletkezés körülményeire utal, de semmi kedvem nem volt átrágni magam addig, amíg kiderül, hogy érdemes-e egyáltalán beleolvasnom.


Tehát: keltsd fel a figyelmet, hogy az emberben érdeklődés támadjon a történet iránt. Ehhez Egy-két mondatnyi "impresszum" a sztoriról nem elég!

2014. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
Egyszerűen vond be a barátaidat, ismerőseidet, posztold ki Facebookon.
2014. febr. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem kiírni, hogy nincs Facebookom, csak egy email címem. Több, komoly ok miatt nem csináltam FB, de ezt hagyjuk. Tudom hogy azzal, sokkal könnyebb lenne az élet, de akkor sem csinálok.
2014. febr. 11. 14:10
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha ez most regény akar lenni, akkor ne legyenek benne hangulatjelek, fotók és a párbeszédnél sem szokás a sor elejére kiírni, hogy ki mondja.
2014. febr. 12. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Tisztel válasz író, meg úgy mindenki! Az előszót direkt lerövidítettem, és az utószóban teszek említést, arról hogy EZT A TÖRTÉNETET nem a nyilvánosságnak írtam, továbbá hogy ezt így hibásan ajánlom fogyasztásra.


Te sem főzöl minden nap éttermi minőségben. Ezért van ez. Nemere és Rejtő is kezdte valahol... De igazad van! Ne legyen regény, legyen egy saját iromány, ami szembe megy azokkal a szabályokkal, amit megpróbálnak másokra ráhúzni. Most mondom neked, hogy a mérnök papíron dolgozik, mert ott nincs szabály, AMI GÁTAT SZAB a gondolkodásnak, vagy az ötletnek.

2014. febr. 12. 15:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!