Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek a "Bábel"-ről?

BiroBeatrix kérdése:

Mi a véleményetek a "Bábel"-ről?

Figyelt kérdés
Miután elolvastam, jó pár napig rágódtam rajta. Szerintem a szereplők karaktere egy kicsit erőltetett (Zsófi és Napsi olyan mint Reni és Virág csak egy menőbb kiadásban, Szasza túl jó, Abdul jelleme olyan mint Ricsi és Zsolt összekeverve...), viszont maga a történet sokkal valósabb (mint az szjg). Ami nagyon 'fura', az a Zsófi és Szasza kapcsolata. Először egyik sem törődik a másikkal (abszurd pl. mikor Szasza fellöki Zsófit) aztán meg Szasza egyből ölni tudna érte. Úgy értem, hogy ez az egész téma nekem kicsit felületes volt. Ezzel ellentétben a Zsófi és Kolos kapcsolata nagyon jól indult de mikor Zsófi elmondja ezt az egész Petrás dolgot, elbőgi magát aztán meg röhog és "beleszeret" Szaszába. Nekem ez egy kicsit sok volt. Ez persze csak az én véleményem. Nektek mi a véleményetek? És nem csak erről, hanem az egész Bábelről.:)

2014. febr. 11. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
0%
Nulla, túlhájpolt könyv.
2014. febr. 11. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én is sokat gondolkoztam rajta miután elolvastam. Lényegében tetszett, de volt pár dolog, ami nekem fura volt. Itt mindenki jól nézett ki és mindenki menő volt, az SzJG-vel ellentétben. Hipó nekem valószerűtlenül hipochonder volt, én nem hiszem el, h ilyen létezik. Kolos tűnt amúgy a legértelmesebb karakternek, csodáltam, h nem vele jött össze a végén Zsófi. Az, hogy beleszeret Szaszába és fordítva, borzasztón volt megoldva, egyik percről a másikra és elvileg egy ezeréves barátságból, amiben sosem néztek "úgy" egymásra. Hát oké, nagyon szép, csak fura és hirtelen volt.
2014. febr. 12. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a torténet nagyon tetszett meg úgy minden benne. De nekem a Szjg az sokkal jobb. Nekem Kolos nagyon-nagyon hasonlit Arnoldra (megjegyzem nem nagyon szerettem Arnlodott sem) csak itt nem volt az hogy Kolos és Szasza utálnák egymást. Amúgy kicsit unalmasnak talaltam azt hogy pl. amikor a RHCP koncerten lokdosték folyamatossan Zsófit akkor azt miért írta le az íróno ugy kb 50-szer. (?!) Azt viszont sajnáltam hogy kicsit a végére hagyta ezt az egész Szasza dolgot. Ugyértem én az 'álcsók' után már éreztem volna valamit, az biztos. Tehát nem értettem hogy utána mit akart még Kolossal. De nagyon jó kis konyv és a Szjg is :)
2014. febr. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
61%
Nekem két okból tetszett. Az egyik, hogy sokkal valósabb volt, mint a Szent Johanna Gimi. Pl. A szjg-ben Cortez állítólag tökéletes volt, viszont a Bábelben Szasza karaktere sokkal reálisabb, mert neki (mint minden embernek) vannak hibái. A másik, hogy a főszereplő, aki bemutatja az egész történetet, nem olyan idegesítő és nyafogós, mint Reni volt (ne essen félreértés , a Szjg-t is imádtam). Amit meg írtál, hogy Szasza fellöki Zsófit, aztán meg ölni tudna érte: szerintem végig megtenne érte bármit, de mégsem mutatja ki annyira.
2014. febr. 15. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!