Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy regényben (függetlenül a...

Egy regényben (függetlenül a műfajtól) melyik szemszöget kedvelitek jobban? Kérlek, indokoljátok meg!

Figyelt kérdés

2014. febr. 12. 21:50
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem szempont könyvválasztásnál, de kedvelem azokat a könyveket ahol több narrátor van, tehát fejezetenként már-más szereplő mesél E/1-ben. Hogy miért? Mert szeretem az olyan történeteket ahol több szál fonódok össze ahogy a szereplők beszélgetnek egymással, ahogy egy eseményt több szemszögből mutat be... 14/L
2014. febr. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szerintem még mindig nincs ilyen preferenciám (volt pár ilyen kérdés, mindig elgondolkodtam, de maradok az eredeti álláspontomnál), a történet határozza meg, melyikre van szükség. Szóval én a jól eltalált szemszöget kedvelem, a többi lényegtelen. :)

Ha választani kell, akkor persze a műtől nagyban függ, mire voksolok, de mondjuk kezdő amatőr író első regényénél inkább E/3., mert azt általában nehezebb kezelni, és kizárja a klasszikus naplóregényt, ami így kizár egy rakat ugyanarra a sablonra felhúzott tiniszerelmes sztorit. Mondjuk E/3.-ban is lehet nagyot bukni.

2014. febr. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
E/1 úgy, hogy több szereplő szemszögéből mutatják sokkal izgalmasabb sokszor és érdekes, hogy mennyivel másabbul állnak a dolgokhoz :)
2014. febr. 13. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2014. febr. 14. 17:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Azt, amikor van egy vagy kettő,lehetőleg különböző nemű főszereplő, és így két szemszögből ismerhetem meg a történetet E/1-ben. Plussz, ha van benne némi leíró rész, amit az író narrátorként mesél, de ebből ne legyen sok.
2014. febr. 14. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!