Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen szépirodalmi könyvet...

Milyen szépirodalmi könyvet ajánlotok tizenkét éves lánynak?

Figyelt kérdés
Eddig csak YA-t olvastam, kedvencem az Éhezők viadala trilógia. Most azonban szeretném belevetni magam kicsit a szépirodalomba. Milyen könyvet ajánlotok, aminek azért van egy élvezhető története, de szépirodalom?
2014. febr. 18. 19:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Mikszáth! Lehet, hogy nem mindenki van így vele, de én 10-11 évesen kezdtem el olvasni Mikszáth könyveket, és imádom őket. Én a Pernye c. novelláskötettel kezdeném, de van egy csomó jó regénye is. Kedvenceim: Fekete város, Sipsirica, A két koldusdiák, a Különös házasság... Meg a rengeteg elbeszélése :)

Szépirodalomban még Örkény egyperces novelláit is szeretem. Más nem jut ezsembe, peidg annyi jó könyvet olvastam!

Ha olvasnivalóra van szükséged, írj nyugodtan ;)

2014. febr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
53%

Micimackó.


Nagyon édi:)

2014. febr. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Gárdony Géza: Láthatatlan ember
2014. febr. 18. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem magyar szépirodalom vonalon ajánlom Lucy Maud Montgomery és Louisa May Alcott összes művét. Továbbá FRances Hodgson Burnett műveit, és Sienkiewicztől a Sivatagon és vadonban-t, Eleanor H. Portertől Az élet játéka-t. Fekete István összes műveit a magyar vonalon.
2014. febr. 19. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mikszáth Kálmán: Szent Péter esernyője, A beszélő köntös
2014. febr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2014. febr. 19. 17:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

A Beszélő köntös tényleg nagyon jó. A Szent Péter esernyőjét én nem olvastam, túl sok volt az idegen kifejezés, túl sokat nem értettem meg belőle. De filmen láttam, tudom, hogy nem ugyanaz, de legalább nem maradt ki az sem :)

2014. febr. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Előző vagyok, véletlenül elküldtem.

Sienkiewicz - Sivatagon és vadonban tényleg nagyon-nagyon jó, meg a Keresztes lovagok c. regénye is az egyik kedvencem.

2014. febr. 21. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!