Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Megszeretném írni a regényemet...

Megszeretném írni a regényemet, de egyszerűen nem tudok belekezdeni. Miért van ez? Hogyan kezdjem el?

Figyelt kérdés
Megszeretném írni a regényemet (már minden kis részletét kiterveltem, elejétől a végéig...), de valami mindig visszatart. Ott van az üres, fehér lap a szemem előtt a szövegszerkesztőben, és egyszerűen lefagyok... Amíg ott nem tartok, hogy ,,na, akkor most kezdem", addig meg van a fejemben a pontosan kitervelt, akkurátusan végiggondolt tartalom...
2014. febr. 23. 13:49
 1/3 anonim ***** válasza:
2014. febr. 23. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Üres lap szindróma? Megesik az emberrel, több módszer is van a legyűrésére, de általában a "régi üres lap szindrómát" javasolják. (Valamiért két dolgot is így neveztek, ma már csak ez utóbbi verziót látom.) Vagyis előveszel egy üres lapot és tollat, majd elkezded írni. Nettó hülyeség lesz, de bármi jön, azt leírod. Aztán az első pár oldalt kidobhatod a végén, de legalább elkezdted.


Van sok általános tanács, a leghatásosabb általában az in medias res kezdés - egyszerűen belecsapsz a lecsóba valahol a kellős közepén a történetnek. Ha az egész apróra megvan, akkor mondjuk az egyik szimpatikus nagyjelenetnél (kriminél pl. a detektív nagy leleplezésénél, más műben lehet harcjelenet, romantikus műnél mondjuk egy veszekedés, szóval valami fehéren izzó érzelmi tötletű jelenet). Valószínűleg nem így akarod kezdeni, és talán a megírt részt sem biztos, hogy később hasznosítani tudod, de azonnal beleránt a hangulatba és nem fogsz azzal szórakozni, hogy most mit és hogyan kezdj, meg infóadagolás, meg mégsem így kéne stb. Általában segít túlesni az elején, utána meg már rendesen is el tudod kezdeni. (Azért az első próbálkozást is érdemes menteni.)

2014. febr. 23. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
2. válaszoló, nagyon szépen köszönöm! Igen, erre már gondoltam, de először butaságnak tartottam, és itt kötöttem ki. Még egyszer köszönöm. :)
2014. febr. 23. 21:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!