Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi alapján lehet egy könyvnek...

Mi alapján lehet egy könyvnek címet adni?

Figyelt kérdés
Könyvet írok és már elég sok megvan belőle. Azon gondolkozom,hogy lassan ki kellene nyomtatni,de ahoz kell egy cím is,nekem pedig fogalmam sincs,hogy mit kéne adnom neki. Egy 17 éves,hétköznapi lány naplóbejegyzései,de azt,hogy "Liz naplója" nem akarom,mert olyan elcsépelt. Légyszives segítsetek! Előre is köszönöm mindenkinek!

2014. márc. 4. 19:44
 1/8 anonim válasza:
Esetleg sejtess valamit a címben a történetről, a lényegről, de közben mégse áruljon el belőle semmit. Nehogy spoiler legyen. Keltse fel a figyelmet. Én is írok könyvet.
2014. márc. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mi a fő motívuma a könyvnek? Egy nagy szerelem? Barátság? Család? Én legtöbbször ez alapján választok címet, mert sokszor engem is untatnak már az "XY élete", "X és Y kalandjai" és hasonló címek. Biztosan van valami, ami végigkíséri az egész könyvön át a karaktereket, akár egy esemény, vagy lehet egy idézet is, ami elhangzik a könyvben, és jól összefoglalja a sztorit. Már amennyire egy-két szóban ez lehetséges. De, hogy jó ellentmondásos legyen a válaszom, néha az egyszerű címek a legjobbak. Lásd: Harry Potter. A főszereplő neve oszt' csókolom. :D Ezt az elvet követve kereszteltem el én is a legutóbbi regényemet, bár én a "főgonosz" nevét választottam. :) Remélem tudtam valamennyire segíteni.
2014. márc. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Nóra:) válasza:
Legyen eredeti, tömör, nem hosszú, és mégis sokat áruló. Ne legyen olyan mint a többi, legyen eredeti. Legyen egy olyan mondat, ami a könyv soraiból származik, ami neked a legtöbbet jelentő. Remélem tudtam segíteni (:
2014. márc. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha angol nevek vannak benne és Amerikában játszódik,de amúgy magyar,akkor ha angol címet adok neki az úgy milyen lenne?
2014. márc. 5. 16:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Angol címmel nincs semmi baj, ha egy nagyon egyszerű szót adsz, vagy kötőjellel melléírsz valamit magyarul. Például:

"The Painter - ahogy az ecset halad", vagy "Fatal lullaby - nincs már ébredés"

Csak a hasamra ütöttem, nem tudom, miről szól a történet.

De mondjuk olyan egyszerűbb angol címet lehet adni neki, mint pl.: "Thank you" vagy "I am", vagy "Yes or no", amiket többnyire mindenki megért, de nem ajánlom, mert van, aki fél az idegen nyelvű könyvektől, és a címéből ítélve nem veszi meg. Én inkább magyar címeket ajánlok. Lehet címnek adni a főszereplő nevét: Harry Potter.

Lehet az is, hogy egy város/ország nevét adod, vagy annak a hely(i)ségnek a nevét, ahol játszódik: London, New York, vagy akár Szegeden, Pécsett.

Lehet adni címet egy üzletről, vagy kulcsfontosságú intézményről, helyről: Az az üvegajtós kávéház, vagy "Szent Johanna gimi".

Lehet adni központi tárgyról is: "Dorian Gray arcképe" "A köpönyeg".

És még millió más dologról lehet adni. Én egy ilyen naplóregénynek azt a címet adnám, (ha én írnám), hogy Napról napra

vagy Toll, papír, élmény

vagy (évszámot is lehet adni, pl mikor kezdte a naplót): 2014-től

De nem akarlak befolyásolni

2014. márc. 5. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Lehet a cím akár egy jelmondat is. De rád van bízva
2014. márc. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

Off


Vagy például volt egy olyan könyv, aminek a címe pont az volt, amit a gyilkos mondogatni szokott. Bár itt nem krimiről van szó.

2014. márc. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2014. máj. 1. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!