Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mik azok a könyvek, amiket...

Mik azok a könyvek, amiket "muszáj elolvasni", és kihagyhatatlanok?

Figyelt kérdés
Harry Pottert olvastam,kedvencem,fanatikus rajongó vagyok,plusz még nagyon szeretem a vöröspöttyös könyveket,meg Leiner Laurát is. Mik azok a könyvek még,amiket szerintetek muszáj elolvasni? Gondoltam a Gyűrűk Urára,az Éhezők Viadalára,a Percy Jacksonra,meg ilyesmikre,de nem vagyok biztos.:/ Meg,még az Alkonyaton is gondolkoztam,de arról annyi,de annyi rossz dolgot hallottam már,hogy nem tudom,bele merjek-e kezdeni. xD Amiket felsoroltam,azok szerintetek hány éves kortól ajánlottak? Na,nem a karikákra gondolok,az nem érdekel,hanem hogy körülbelül hány éves kortól lehet igazán megérteni őket.:) Mondhattok akármit,ami az eszetekbe jut,várom az ötleteket!^_^

2014. márc. 5. 21:27
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
65%

Én is nagy Harry Potter rajongó vagyok, megszámolni sem tudom, hogy hányszor olvastam el a könyveket.

Én az Alkonyatot is nagyon szeretem, nagy élmény volt. Azokat is legalább 3 szor elolvastam. Egyedül az zavar hogy E/1-be van írva, de hozzá lehet szokni.

2014. márc. 6. 05:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
47%
(13/L)Az Alkonyatra azt írták, hogy 16 éves kortól ajánlott. De én simán megértem, ezt inkább csak azért írták mert horror. De szerntem nagyon jó. Az összes Leiner Laura rajongó, akit ismerek szereti ezt a könyvsorozatot. Percy Jackson és az olimposziak a legeslegeslegesleges...legjobb könyv, amit olvastam tele izgalmakkal!
2014. márc. 6. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
91%

Nem leszek népszerű, de szerintem az Alkonyatra azt mondani, hogy "muszáj elolvasni" az erős túlzás, mondom ezt úgy, hogy olvastam és láttam is :) Egyébként szintén Harry Potter fan vagyok, jelenleg is olvasom a sorozatot.


Nem tudom hány éves vagy, fiú vagy lány, ill. hogy állsz a szépirodalommal, de azért mondok egy pár szerintem olvasásra nagyon érdemes könyvet, legfeljebb nem olvasod el :)

Tüskevár

Gyilkosság az Orient expresszen

Jane Eyre

Büszkeség és balítélet

Halálom után felbontandó

Egri csillagok

Ida regénye

Egy gésa emlékiratai

Abigél

Álarcos bál

(ajánlanám még a Kincskereső kisködmönt is, viszont ezt eléggé utálja a nép - sajnos - talán mert rossz életkorban olvasták, ehhez tényleg mindenképpen fel kell nőni és már úgy elolvasni, mert akkor már nem csak annyi fog lejönni az embernek, hogy ez milyen szomorú és siralmas könyv, hanem mögé is tud látni. De ugyanez a helyzet szerintem a Pál utcai fiúkkal is)


Hirtelen ennyi

2014. márc. 6. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
58%

A HP-k jók


Az Éhezők viadalát is ajánlom.


Az ALkonyat könyvekbe bele ne kezdj, még rosszabbak is, mint a filmek. Sz@r.

2014. márc. 6. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
21%

Az Éhezők viadala nagyon jó. - kb. 12-12 éves kortól.

Továbbá ajánlanám még a Végzet Ereklyéi sorozatot is. 13 éves kortól

A Percy Jackson is nagyon jó. Inkább 14-15 éves kortól, de 12 is olvashatja.

Továbbá egy picit kisebbeknek ajánlanám, de sok felnőtt, vagy nagyobb rajongója is van az Ulysses Moore sorozatnak. Könnyed kis történetek, jól kidolgozva, izgalmas, rejtélyes, kalandregény. :) 10 éves kortól

Továbbá még az Időtlen szerelem trilógia, szintén 12-13 éves kortól.


Ezek voltak az érvek, most pedig:

A gyűrűk ura nagyon is kihagyható, szerintem borzalmas.

A Harry Potter, hogy a r*kba lehet elolvasni? Szerintem borzalmas.. -.-

De a legborzasztóbb az az Alkonyat! Kezedbe ne vedd! Tűzre az összessel! Ilyen sz*r könyvet még soha nem olvastam! A film is olyan selejt.. Az meg a másik, hogy mit lehet szeretni a vámpírokban?

2014. márc. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
100%

Ha fantasy, akkor Gyűrűk ura, egyértelműen a műfaj legnagyobbja. Én 12 éves koromban olvastam először, de eléggé embere válogatja, hány éves kortól tetszik. (A kulcsszó: érettség)

Az Alkonyatot tényleg nem ajánlom, egyszerűen rossz.

2014. márc. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:

Hűha,köszönöm.:)

Végzet Ereklyéit olvastam,meg az Időtlen szerelem trilógiát is.:)

De egy valamit nem hagyok. Hogy a Harry Pottert kritizálják. Az a könyv egyszerűen tökéletes,fantasztikus,és nincs nála jobb. Szerintem én vagyok az egyik legnagyobb fan a világon,úgyhogy légy szíves ezt toleráljátok; köszönöm.^^

2014. márc. 6. 18:02
 8/37 anonim ***** válasza:
100%

Én személy szerint utálom az Alkonyatot, nincs nála rosszabb. És akkor még nem beszéltünk a filmekről. Teljesen lerombolja a vámpír mitológiát. Nem láttam és nem is olvastam teljesen, de amit átéltem, az borzalmas volt.

A Harry Potter nagyon jó. Nem tudom olvastad-e a kiegészítő köteteket. Az egyik A kvidics évszázadai a másiknak nem tudom a pontos címét, mert régen volt a kezemben, de az az a könyv, amit a legendás lények gondozása órákon használtak.

A Gyűrűk Ura szerintem alap. A Fantasy műfaj egyik legkiemelkedőbb trilógiája. És ha már fantasynál tartunk, akkor meg kell említenem A Tűz és Jég dalát, amit többen A trónok harca és a többi kötetek.

Én imádtam a Legyek Urát, William Golding nagyon jól írta meg. A Zabhegyezőt is ajánlom.

A Percy Jackson-os dolog engem nem fogott meg annyira, nekem abból jobban tetszett a film, de hát ízlések és pofonok. Az Éhezők Viadala is nagyon jó, és ha elolvastad, utána a film(ek) is kötelező(ek).

Indiános könyvek közül a Winettou sorozatot ajánlom. Kihagyhatók, de szerintem megéri elolvasni őket.

Delfin könyvek között sok jó van, nézd meg őket.

Perpillanat ennyi jut eszembe.

2014. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más, hogy kinek mi az, amit el kell olvasnia az életében :)

Nálam most egyelőre a Sparks könyvek vannak terítéken.

Kiolvastam a Szerelmünk lapjait, A hosszú az utat és most olvasom Az utolsó dalt.

De előtte olvastam kb 20 Danielle Steelt is, legutoljára a Kakukktojást. Felét ajándékba kaptam, felét vettem.

Az Alkonyatot én végigolvastam, az első két része tetszett, az utolsó el lett cseszve :@ A negyedénél abbahagytam.


Nálam, amik szerepelnek (csak írókat mondok):

Móricz Zsigmond

Fehér Klára

Szabó Magda

Leiner Laura (a két új könyve)

Csernus Imre

Szalai Vivien

James E.L

George R.R. Martin

még Danielle Steel

Martina Cole

még Sparks

Dan Brown

Oravecz Nóra

(és még sorolhatnám, de ennyi jutott fejből eszembe)

20/L

2014. márc. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 A kérdező kommentje:
Húha,elárasztottatok olvasnivalóval.:)) Köszönöm mindenkinek.:DD
2014. márc. 6. 21:25
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!