Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondtok (BOZASZTÓAN IZGALMAS)...

Mondtok (BOZASZTÓAN IZGALMAS) varázslós, misztikus könyveket vagy filmeket/sorozatokat?

Figyelt kérdés

Olyasmikre gondolok mint ezek:

Harry Potter

Varázslótanonc

Percy Jackson és az olimposziak

Merlin kalandjai

(Gyűrűk Ura

Hobbit)

Eragon



2014. márc. 13. 21:03
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát én nagy Tolkien rajongó vagyok, de hogyha neked a Gyűrűk Ura meg a Hobbit borzalmasan izgalmas volt, akkor nem tudom :D


Ebbe szinte bármelyik fantasy könyv/sorozat bele fér, rengeteg van.


Hazai íróktól nézegesd a Cherubion kiadó és John Caldwell (Nemes István) könyveit, ezek a Káosz Világán játszódnak, rengeteg könyv van hozzá rengeteg témában és mind nagyon jó. Pont most kezdték el újra kiadni őket, a sorozat kezdő kötete a Káosz, ez egy könnyed kissé sötét humoros és valamennyire izgalmas regény is, nekem örök kedvencem.


Külföldi íróktól már nagyobb a választék, ha szereted a sárkányokat akkor érdemes a DragonLance sorozatot olvasni, ha a középkorias világ jön be ami inkább misztikus és kevés a mágia, akkor a Tűz és Jég Dala sorozat (erről most megy az HBO-n a jelenleg legnépszerűbb sorozat, a Trónok Harca), ez garantáltan borzasztóan izgalmas, de egy átlag olvasónak lehet borzasztóan hosszú is, ha ez a helyzet akkor a sorozatot érdemes nézni inkább.


Ha epikus, korokon keresztül ívelő még a Tűz és Jég Dalánál is bonyolultabb és hosszabb valamint mágiában bővelkedő, de hasonlóan izgalmas és áll leesős könyvsorozat kell, akkor Steven Erikson Malazai Bukottak Könyvének Regéje, de ez már tényleg elég kemény anyag, és sok részét szinte lehetetlen itthon beszerezni magyarul (ezért jó ha az embernek van ebook olvasója :)).


Esetleg R.A Salvatore híres Sötételf trilógiája, majd az azt követő rengeteg rész, ugyan erről a világról Ed Greenwood Elminster sorozata, ez egy Elminster nevű mágus életét követi.


Híres(és hosszúúúúúúúúúú) sorozatok még az Idő Kereke és az Igazság Kardja és ha valami humoros kell akkor a Korongvilág sorozat, ebből tv sorozat is készült, bár nem tudom mennyire jó.


Ha a mi világunkban érdekel valami misztikusabb, varázslatos történet akkor Szepesi Mária Vörös oroszlánját, vagy Fonyódi Tibor Torda-Trilógiáját ajánlom.


Hirtelen most ennyi jut eszembe.

2014. márc. 14. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm! :) Amúgy direkt ezért tettem ()-be a Gyűrűk Urát és Hobbitot, mert annyira nem volt izgalmas, csak gondoltam ehhez hasonló történetűet, de izgalmasabbat tud valaki mondani...
2014. márc. 14. 08:06
 3/12 kutya222 ***** válasza:

Sorozat:


Vámpirnaplok és The Originals

FONTOS

-------

A The Originalst csak a Vámpirnaplok 5. évadátol nézd(össze függö sorozat)

2014. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de Vámpírnaplókat elkezdtem nézni, viszont nem igazán tetszett. Bár eddig még csak az első részét láttam, kikövetkeztetésből mondom. Talán próbálkozom még vele. Az Alkonyat az tetszett, izgalmasabb volt, de ez más.
2014. márc. 15. 23:13
 5/12 anonim válasza:
74%
KÖÖÖNYVBEEEN a Harry Potter összes, és ami eszméletlenül elragadtató (nem tudom máshogy elmondani, tényleg olyan jó a sztori.xd) az a Sandy Bells egy álomörző legendája, ami varázslatos misztikus.xd nagyon szeretem a Csontváros, Hamuvárost, azok is fantasy könyvek, nagyon jó! :D valamint az éhezők viadalás trilógiát sem hagyhatom ki ebből a felsorolásból :D sorozatokat is ajánlok, ami misztikus, a Teen Wolf ♥ :') és a másik legjobb a Beauty and the Beast (ami misztikus :D) meg a Pretty Little Liars is kicsit fantasy :) remélem segítettem :D
2014. márc. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Igen, köszi! :)
2014. márc. 25. 06:51
 7/12 anonim ***** válasza:
A Pretty little liars-t én is ajánlom, habár nem feltétlenül a misztikus kategóriába sorolnám... Hasonló az ízlésünk (a fenti könyvek alapján) és nekem nagyon tetszett... A csontváros-t mindenképp.
2014. aug. 30. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Éhezôk viadalát imádom, Az útvesztô is nemrég jelent meg, szintén! A Teen Wolf-ot sorozatot végig néztem nagyon jó volt, most a Heroes-t nézem hát az sem rossz. A többin is rajta vagyok, hogy olvassam📚, megnézzem📺 ôket. Köszönöm a válaszokat 😊
2014. okt. 7. 09:32
 9/12 A kérdező kommentje:
Ja és a vámpírnaplókat is végnéztem, tévedtem, jobb mint az alkonyat👠 Egy Kyle nevû sorozatot is néztem remek volt.
2014. okt. 7. 09:37
 10/12 anonim ***** válasza:

Odaát

Smallville

Flash

Zöld íjász

2015. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!