Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a véleményetek erről a...

Veronika 1996 kérdése:

Mi a véleményetek erről a blogról?

Figyelt kérdés

Hétvégén csináltam a blogomot, amit könyves értékelésekből állítottam össze angol nyelven, egyenlőre csak 12 véleményt írtam, de igyekszem bővíteni, amint lehet. A blog még sok változtatásra szorul, például hozzáadnám a sorozatokat, amiket olvastam, a zenén változatnék stb. Leginkább ezzel kapcsolatban várnék véleményeket, na meg természetesen a véleményeket minőségéről, persze tudom, hogy nem vagyok egy irodalmár, de azért remélem élvezhetőek.

A zenéről még annyit, hogy ha rákattintasz a blogra egyből elindul, és kérlek halgassátok meg ezt a lejátszási listát is: [link] és mondjátok meg szerintetek melyik zene passzol jobban a bloghoz (nekem mind a kettő tetszik).

BLOG: [link]

Bocsánat a kisregény miatt, de ennél rövidebben nem tudtam megfogalmazni. :) Előre is köszönöm a segítséget.



2014. márc. 17. 19:07
 1/9 anonim ***** válasza:
48%

angol blogot miért nem angol oldalon reklámozol?

a zenékről meg annyit, hogy nehogy már te válaszd meg, hogy mi mit hallgassunk, amikor a te blogodat olvassuk. mindenkinek más tetszik, lehet, hogy valakit éppen a blogon menő zene riaszt el (amúgy én nagyon szeretem a Cinematic Orchestrát, a kedvencem tőlük pont az, amelyik nálad az első, az Arrival of the birds, szóval nekem nincs baj a zenével, másnak lehet).

2014. márc. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A blogot azért nem angol oldalon csináltam, mert amiket néztem és jók voltak azok pénzbe kerültek, vagy a témák nagyrészéjért kellett fizetni stb. Igazából a zenét azért adtam hozzá, mert szerettem volna, ha kicsit hangulatosabb az oldal, én például kifejezetten szeretem, ha egy oldalon megy zene, ha nem tetszik akkor pedig ki szoktam kapcsolni. Azon is gondolkoztam már, hogy megmaradna a zene, de beállítanám a lejátszó, hogy ne induljon el egyből, szóval ki-ki magának dönthetné el, hogy bekapcsolja-e. Köszönöm a választ :)
2014. márc. 19. 18:21
 3/9 anonim ***** válasza:
24%

Én gyűlölöm, ha megszólal a zene egy weboldalon. Ilyenkor nem is a leállító gombot keresem, hanem azonnal zárom be az oldalt. Egy weboldal nem erről szól, ez a weboldal végképp nem a zenéről szól. Ha ragaszkodsz hozzá, akkor ne induljon el automatikusan.

Nem tudok angolul, így a tartalom nem tudom milyen, de nem járnék fel sűrűn az oldaladra olvasgatni, ugyanis ezektől a színektől kifolyik a szemem. Nem lehet olvasni.

2014. márc. 19. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a színeken már én is gondolkoztam, hogy túl sok (ma meg is változtattam), nem tudom mennyire látszott de úgy próbáltam a színeket beállítani, hogy a borítót szimbolizálják... így visszanézve ez elég nagy baromság, de hát akkor még jó ötletnek tűnt. A zenét még nem változtattam, de úgy gondolom be fogom állítani, hogy ne induljon el automatikusan, és kiírom a blog bemutatásában, hogy felül lehet bekapcsolni a zenét. :)
2014. márc. 21. 23:58
 5/9 anonim ***** válasza:
Egy fokkal jobb, de engem a zene még mindig irritál. Nem kell az oda. Szerintem 100 látogatóból max 10 szereti, ha zene van a weboldalon, abból 2 szereti, ha azonnal elindul a zene, és a 2-ből,ha szerencséd van 1-nek fog tetszeni is a zene, ami éppen szól. Nem magadnak csinálod, hanem a látogatóknak. Ha meg magadnak, akkor meg ne reklámozd. Vagyis döntsd el, hogy magadnak, vagy az olvasóknak csinálod.
2014. márc. 22. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

'so I wrote just a few reviews'. Ezt present perfectben kéne, mert 'eddig csak egy pár értékelést írtam'. So far I've written just a few reviews.


'The books you see on my currently reading shelf' Nem currently, hanem current.


Ambrose Young was beautiful- Palira ritkán használják a beautifult, ahogy magyarban sem nagyon mondjuk hímnemű egyedre, hogy 'szép'. Charming/ handsome/ attractive/ good-looking/ tempting.

He was tall and muscular, with hair that touched his shoulders and eyes that burned right through you. The kind of beautiful that graced the covers of romance novels, and Fern Taylor would know.- nem beautiful, hanem beauty, hiszen főnév. De ezt megint csak inkább nőkre használják. Would itt milyen szerepet tölt be? Múltbeli szokás, ami már nem áll fenn? Csak az a gond, hogy stative verbbel, mint a know nem lehet használni, csak a used to-t. A végéről pedig lemaradt az 'it', a know tárgyas ige.

She'd been reading them since she was thirteen. But maybe because he was so beautiful he was never someone Fern thought she could have...until he wasn't beautiful anymore. he was never someone hülyén hangzik, helyette: he was not someone/ he has never been a person


Az angolod nem rossz, de annyira azért nem jó, hogy minőségi blogot írhass vele. Remélem, tudtam segíteni.

2014. márc. 22. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

A zenét át is fogom váltani, mert rájöttem, hogy nem valószínű, hogy olvasás közben bárki is Kesha-tól a Timber-t szeretné hallgatni, és így egyúttal be is állítom, hogy ne induljon el magától. :)

Negyedik kommentelő, tudom, hogy sok hiba van az angolomban, de igazából valamilyen szinten azért is csinálom ezt a blogot, hogy jobban menjen a fogalmazás, első pár review-omhoz képest látszik fejlődés, persze azóta már azokat is próbáltam kijavítani.

Amit első hibának írtál azon még gondolkoztam is, hogy hogyan tudnám kijavítani, mert furcsán hangzott, szóval köszönöm, hogy rámutattál. Viszont a második igazából szerintem nem hiba, mert lehet, hogy így van helyesen, de azért currently reading mert goodreads-en, ahonnan a widget-et is hoztam, így hívják ezt a polcot.

A többit amit írtál sajnos nem abból írtad, amit én fogalmaztam, hanem az eredeti leírásából a könyvnek, amit direkt azért másoltam ki, hogyha valaki nem ismer egy könyvet, de azt elolvassa, akkor jobban el tudja dönteni, hogy tetszik-e neki, mint egy szubjektív vélemény alapján. Szóval igen, abban elég sok a furcsa, szabályszerűtlen megfogalmazás, de ezen nem akarok/fogok változtatni, mivel ez az eredeti leírása a könyvnek. Köszönöm, a véleményt és igen tudtál segíteni, csak jobb lett volna, ha inkább abból, amit én írtam mondasz pár, ha van időd abból is írnál ki párat? :) előre is köszönöm.

2014. márc. 23. 12:11
 8/9 anonim ***** válasza:
Ja, bocsi, azt hittem, az is a te leírásod. Amúgy nagyon is jól teszed, hogy írod a blogot, sokat fog fejlődni az angolod általa. Ha lesz egy kis időm, mindenképpen ránézek még és írok abból is pár hibát.
2014. márc. 23. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. márc. 23. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!