Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek ez a három közül...

Szerintetek ez a három közül melyik a legjobb téma/történet?

Figyelt kérdés

Nemrég indult esszé író verseny 3(jelenlegi)dobogósa sorrendben:


1. 60 éves bohóc magához vesz egy árva cigány kislányt.Mindenki szereti kivéve a cirkuszigazgató.Egyszer ráordít és a kislány elszalad,késő éjszaka találják meg bőrig ázva és ez miatt magas láza lesz.

A cirkusz igazgató arra biztatja a bohócot,hogy lépjen fel,majd ő hív mentőket a kislányhoz,de ezt nem teszi meg és a kislány meghal.A bohóc abban a faluban marad,minden délben könnyekkel küszködve megy a temetőbe,de sosem sír.

2. Egy nevelő apa és egy nevelt kislányt látunk.A kislány békésen rajzol és mi belemegyünk a férfi gondolataiba,látjuk,hogy sosem bírta sajátjaként szeretni,de érzi,hogyha elutazna egy hétre akkor hiányozna neki(bár a leírás közben gyakran változó,hogy mit írtak bele,így kissé zavarosak az érzelmek)Az este folyamán életében először ráveszi magát,hogy megnézze a kislányt a szobájában.Amikor belép akkor a kislány egy sarokban reszketve sír és az ajtó lassan elkezd becsukódni, és megtelik hideggel a szoba.Ezután a férfi elmond egy miatyánkat és minden helyrejön.

3.Szintén családi élet.Itt egy belső monológgal kezdünk,majd végig megyünk egy házasságon.A nő elakarja hagyni a férfit amikor kiderül hogy terhes,de az naivan megígéri,hogy nem iszik többé.Egy jó ideig tartja is magát ehhez,majd megváltozik.A nő először lázad,de a férfi egyre inkább hat az érzéseire,őt állítja be hibásnak.Elkezdi leépíteni az önbizalmát(természetesen időnként vannak kedves időszakjai)és miután a nő teljes érzelmi és lelki zavarban van már attól sem riad vissza,hogy megüsse.A nő egyre lejjebb csúszik,maga is elhiszi,hogy ő a hibás,hogy megveti a környezet és az a természetes,hogy verik,egészen addig a pontig amikor a kislánya megakarja védeni a férjtől(a hajába kapaszkodik és húzni kezdi) és a kislányt is megüti.Ez az a pont amikor a nő észhez tér és a kislánya példáját követve erőt gyűjt ahhoz,hogy tegyen a bántalmazás ellen.(Ez a történet a leghosszabb).


Az érzelmi részt a 2 és a 3 fejti ki a legjobban,az elsőben kevés a párbeszéd,de azok elég lazák,szinte viccesek,a másodikban szinte semmi beszélgetés sincs,már csak a terjedelme miatt is a hármasban van a legtöbb párbeszéd.


Ennyi információ alapján szerintetek melyik a legjobb?



2014. márc. 19. 21:48
 1/4 Prym ***** válasza:

ezt így nem nagyon lehet meghatározni mert:

túl kevés az infó a történetekről,

lehet hogy az egyik nagyon jól , a másik nagyon rosszul van megfogalmazva, de a tömör változat tetszi


nekem speciel az első nagyon tetszik, csak nem tudom hogy mennyire jó a folytatása

2014. márc. 20. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tudom,hogy elég kevés az információ,ezért kérdeztem a témát.

A megfogalmazás az elsőnél és a harmadiknál a legjobb.

Arra,hogy milyen az első folytatása nem tudok írni,mivel ennyi volt a befejezése.Ott marad a faluban és minden nap elment a temetőbe.Talán pont ennyi vele a gond:Az egész történet alig egy oldal.

2014. márc. 20. 17:51
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom, látni kéne a műveket. Az nem elég, hogy te azt mondod, jó a megfogalmazás, lehet ettől még idegen a témától. Én ennyi alapján nem mernék dönteni, de úgy érzem, a második amolyan kakukktojás... te azt mondod, a megfogalmazása is a legrosszabb a három közül, a történet kifejezetten rövid, furcsa a lezárás, nem igazán értem, mit akar szimbolizálni (és mi ez a hirtelen happy end).

A leírások alapján a harmadik tűnik a leginkább összeszedettnek, de ez lehet a hossza miatt is (ez félrevezethet). Az első, ha jól oldotta meg a témát, valóban megérdemelne egy első helyezést, de vagy te ferdítettél, és a szíved a harmadik felé húz, vagy valóban "ennyi a sztori" - akkor nem. Ez így nagyon fekete-fehér, sok motiváció, jellemfejlődés nincs benne. De mondom, azért kéne látni a teljes művet is, mert az sokat változtathat a képen.

2014. márc. 20. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ha gondolod akkor privátban elküldhetem azt ahol megtalálod őket.
2014. márc. 20. 21:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!