Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Segítségre lenne szükségem...

Csak Betti kérdése:

Segítségre lenne szükségem egy esszé megírásához. Valakinek van valami használható ötlete?

Figyelt kérdés
Az eszzé témája: a könyvekben rejlő ismeretek felfedezése. Szerintem negyon elvont ez a téma. Megijedtem egy kicsit tőle.Nincs semmi ötletem,hogy hogyan kezdjem el,vagy hogy mit is írjak pontosan bele...

2014. márc. 27. 17:15
 1/2 anonim ***** válasza:

A könyvek, legyen az bármilyen témájú, mindig hordoz magában valami tanulságot, ami nem mindig tudatosan mászik bele az ember fejébe.

Lehet olyan is, hogy ha elolvasol egy párbeszédet ami megragad benned, olyan ismerettel ruház fel amit nem kifejezetten tudnál mondjuk hasznosítani ( mondjuk egy sci-fi vagy fantasy részét).

De persze vannak könyvek amik kifejezetten az ismeretterjesztésre specializálódnak (tankönyvek, útikalauzok)


/minél érdekesebbnek találunk egy könyvet annál jobban tudjuk elsajátítani a benne rejlő ismereteket/


Ha már itt tartunk akkor kezdhetnéd az esszét pl. a két rész bemutatásával. ( a szórakoztató irodalomra és a szakirodalomra gondolok)


több nem jutott eszemb hirtelen, azért remélem tudtam valami ötletet adni, sok szerencsét

2014. márc. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Én arra hegyezném ki, hogy milyen ismeretek kerülnek a könyvekbe. Pl gyakorlati (Robinson hogyan épít házat, szerez kaját, stb), van, ami a kapcsolatokat, az emberi érzelmeket mutatja jobban.

Sok könyv abszolút nem szándékosan tanít meg valamire, ilyenek pl Stephen King regényei, de van aki konkrétan az ars poeticáját közli az olvasóval, vagy vannak olyan írások, amelyek politikai céllal készültek. Mindben rengeteg az információ. Olyan, amit a szerző közölni akar, és egy nagy csomó olyan, amit nem biztos, hogy tudatosan akar közvetíteni, mégis megteszi.

2014. márc. 29. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!