Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írhatok-e legálisan James...

Írhatok-e legálisan James Bond könyvet, ami esetleg nyomtatásba is kerül?

Figyelt kérdés
Egy szuper jó sztori fogalmazódott meg bennem, illik James Bond karakteréhez, így szívesen írnék egy Bond-könyvet. Az oké,hogy család, barátok elolvassák, de ha nyomtatâsban is szívesen látnám, mit kell tennem? Jogdíjat vagy ilyesmit fizetni? Vagy hogy van ez? James Bond "atyja", Ian Fleming má vagy 50 éve halott (ha jól emlékszem). Azóta sok más szerzőnek is jelentek meg Bond könyvei. Írhatok én is? Segítsetek légyszi, mert a google sajnos nem elégítette ki a kíváncsiságom. Kihez forduljak tanácsért?

2014. márc. 27. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A jogtulaj engedélye kell a megjelentetéshez.
2014. márc. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 tomala ***** válasza:
100%

A jogtulajdonos vélhetően vagy az író örököse, vagy egy kiadó.

Annak a valószínűsége, hogy ehhez ingyen, vagy valami emberi összegért hozzájáruljanak, szinte nulla. Igazából annak is csak halovány esélye van, hogy ők veszik meg a sztorit tőled.

A szomorú hírem az, hogy ha nem J.B. lesz a főszereplőd neve, de a felismerhető, hogy ő az a karakter, azzal is szerzői jogot sértesz.

2014. márc. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 ShelbyR5 ***** válasza:
100%

Ide egy Pacsit! Iró vagyok! Olyan könyveket írok amelyek folytatását olyanoknak amiket nem en írtam! Értitek ugye? Jogsértés ide-oda, szeretem magamnak írni a történetek veget! Szov let's get jogsértés!

(Tedd amit jónak gondolsz;) )

2014. dec. 26. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!