Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyveket olvassak,...

Milyen könyveket olvassak, hogy jó legyek történelemből?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy most vagyok tizedikes, és idén kaptunk egy új töri tanárt, nála nagyon elhanyagoltam a tanulást, és egyáltalán nem vagyok jó töriből, halvány gőzöm sincs, hogy mit is veszünk éppen.. Az általános iskolai tudásom eléggé megkopott, viszont nagyon fontolóra kell vennem a történelem érettségit emelt szinten. Szóval az lenne a kérdésem, hogy lehetséges így, könyvekből felkészülni az érettségire, persze órai odafigyeléssel/tanulással együtt? És ha igen, akkor még nem vagyok vele elkésve? Milyen könyveket olvassak? Hol kezdjem? Kezdhetem egyből a második világháborúnál?


Előre is köszönöm a válaszokat 16/L



2014. ápr. 8. 18:29
 1/4 anonim válasza:

Szinuhe, És köntösére sorsot vetettek, Qou vadis

szerintem ezek jók, de nem elég

2014. ápr. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Regényekből nem. Maradj a történelemkönyveknél. Egy regény óhatatlanul is részkérdéseket kell, hogy tárgyaljon, gyakran olyan témakörből, ami neked nem szükséges.

Egyébként a legtöbb érettségire felkészítő könyv használható önálló tanuláshoz is.

(Van még két éved, ennyi idő alatt lazán fel lehet készülni.)

2014. ápr. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Történelem tankönyvet, regények ilyesmire nem alkalmasak.
2014. ápr. 8. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nem is regényekre gondoltam, hanem inkabb ismeretterjeszto konyvekre.
2014. ápr. 8. 21:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!