Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Melyik Kundera-regényt érdemes...

Melyik Kundera-regényt érdemes elolvasni?

Figyelt kérdés
A Búcsúkeringőt és A lét elviselhetetlen könnyűségét olvastam,az utóbbi jobban tetszett.Tetszik az író stílusa,filozófiai fejtegetése.Szeretnék még olvasni tőle,melyiket ajánljátok és miért (mi a téma)?Azt esetleg megtudjátok nevezni,hogy milyen irányzatot,stílust vagy effélét képvisel?(Gondolom,posztmodern és még azon belül vmi.)
2008. júl. 25. 17:40
 1/6 anonim válasza:
Én a Nevetés és felejtés Párizsban címűt olvastam még tőle, mint regényt. Persze, ez is posztmodern, több kisebb történetből. Egyszerűen nagyon tetszett. Szó van benne a nemiségről, a szabadságról.
2008. aug. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Szia!Köszi a választ,a Nevetés és felejtés könyvét most kezdtem el,még nagyon az elején tartok,de majd elválik,biztos nem lesz rossz.
2008. aug. 22. 18:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Kundera realista, kicsit talan dokumentarista is az emlitett posztmodern mellett.

Nekem is A let elviselhetetlen konnyusege az abszolut favorit.

2008. okt. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem a Halhatatlanság c. könyve a legeslegjobb.Abból egy csomó részt ki is írtam,fantasztikus!
2009. febr. 16. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Szerintem az összeset érdemes elolvasni, de azon belül inkább az életmű "első felét" ajánlom, pl. Tréfa, Nevetséges szerelmek, Az élet máshol van (+ amiket már olvastál)
2011. jan. 28. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mindegyiket! Akinek egy könyv tetszik tőle, az nem bír megszabadulni Kunderától - én sem. Hallatlan mennyiségű műveltséganyagot visz a könyveibe, a komolyzene nagyon fontos motívum, pl. A lét elviselhetetlen könnyűsége ugyanúgy építkezik, mint az általa idézett kései Beethoven vonósnégyes, vagy A nevetés és felejtés könyvében az Op. 111-es beethoven zongoraszonátát elemzi Kundera, és a regény is pont úgy építkezik. A Tréfában nagyon tetszett a népzene mai műveléséről és "hasznosságáról" amit megtudtam, szóval nagyszerű író, hatlamas műveltséganyaggal és jó humorral, iróniával.


Nálam a kedvencek (nem sorrendben, mert mindegyik kedvencem):

1. A lét

2. Nevetés és felejtés

3. Lassúság

4. Halhatatlanság

5. A tréfa

2012. aug. 31. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!