Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasta valaki Cat Clarke...

Olvasta valaki Cat Clarke Összekuszálva c. könyvét? Mi a véleményetek? Azt nem igazán értettem, hogy valójában kicsoda is Ethan és hogy a könyv végén ő meghal (mármint a fiú)? Grace pedig kómába esik? De hol találhatták meg őt?

Figyelt kérdés
az egész fehér szobás dolog egy hallucinácio lenne és megtalálnák őt a játszótéren?? nem igazán értem...segítenétek?

2014. ápr. 15. 20:13
 1/3 B25 ***** válasza:

Szia:)

Én olvastam a könyvet és nagyon tetszett. Miután elolvastam a könyvet én se értettem hogy mi is valójában a könyv vége, sokat gondolkodtam. Aztán leesett:(SPOILER) Grace-t nem rabolták el, hanem amikor megpróbálta megölni magát akkor kómába esett és minden ami történt vele csak hallucináció volt. Azért küzd hogy felébredhessen. Sal nem is létezik csak a képzelete szüleménye.

2014. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Lényegében Ethan olyan, mint egy pszichológus.
2014. ápr. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Gracenek nem sikerült megölnie magát, ehelyett kómába esett. A fehér szobát leginkább az elméjeként tudom elképzelni, Ethan pedig Grace másik éne, tudatalattija. Több jel is erre utal:

-Grace, ha fiúnak született volna, az Ethan nevet kapja

-Ethan többször is mondott olyasmit, hogy jobban ismeri Gracet, mint ahogy ő azt sejti, illetve, hogy nagyon sok mindenben hasonlítanak

-volt, hogy Grace gondolt vagy érzett valamit, és Ethan mondta ki (erre leginkább az a példa mikor Graceben előjött az apja iránti harag és Ethan mondta ki, hogy gyűlöli)

-ezzel magyarázható az is, hogy Grace sebei Ethanon jelentek meg.

Ahogy Grace rendes tudata egyre erősödött, a tudatalattija (Ethan) egyre gyengült. Majd Grace teljesen kilépett a kóma ennek a fázisából, és belépett az úgy nevezett éber kómába. Így már hallotta a körülötte lévőket és éberebben tudott gondolkozni, de még mindig nem volt képes felébredni.

2014. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!