Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvasnátok egy ilyen sztorit?

Olvasnátok egy ilyen sztorit?

Figyelt kérdés

A történet lényege az lenne, hogy a Föld egén hirtelen feltűnne egy második hold. A gravitációja változásokat idézne elő, vulkánkitörések, földrengések, szökőárak. Átrajzolná a világunk teljes térképét.

Az emberiség nagy része elpusztulna, a másik része pedig gravitációs torzulások miatt előre ugrana a jövőbe, úgy 5 millió évet, egy vad és idegen világba. Az előreugrás több időpontban szórná szét az embereket. Ez úgy nézne ki, hogy téged kedves olvasó elragadna egy téridő hasadék, és a melletted lévőt is. Kikötnél egy idegen helyen, közben azt, akivel elragadtak az teszem azt 50 évvel később kerülne oda.

Tehát ezzel lehetővé válna, hogy már a többi előreugrott, aki évszázadokkal azelőtt érkezett alkalmazkodjon és városokat építsen. Közben lennének rejtélyes, földöntúli romok meg ilyenek.

Milyen ötlet?


2014. máj. 14. 06:03
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha a földön maradna hogyan lennének a romok földöntúliak? 5 millió év alatt lehetett elég sok stílusváltozás építészetben.

Amúgy érdekes.

2014. máj. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Warren Scott ***** válasza:

Ha nem magyarázod a történetben a második hold megjelenését és az ilyen idő-hasadékok okát sem feszegeted, akkor jó történet lehet belőle.

Azért jobb, ha nem feszegeted a "hogyan" részét, mert erősen sántít, ha egyetlen holdra való gravitációs mezővel akarod megoldani.


Tipp: a második hold érkezhet egy, a miénkhez erősen hasonló, párhuzamos világból

2014. máj. 14. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hát, hogy 5 millió év alatt hogy is mondjam lakták a Földet, csak nem emberi lények.
2014. máj. 14. 14:24
 4/7 anonim ***** válasza:
Jól hangzik, én elolvasnám, szeretem az ilyen történeteket.
2014. máj. 14. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

# 3

De attól hogy földönkívüliek lakták még nem lesz földöntúli, max akkor ha importáltak földön nem fellelhető anyagokat építkezésre.

2014. máj. 14. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nem szerencsés ezzel a másik holddal magyarázni, de amúgy jól hangzik. Ezek a romok is érdekesek. Engem érdekelne, sőt érdekel is. Csak aztán ne valami hülyeség legyen. Hanem olyan, amit nehezen lehet elhinni, de mégis reális. (Az X akták is ilyenek. Mondjuk sok része.)


A földöntúli romok pedig nem a földön kívülire vonatkoznak, hanem a természetfölöttire, misztikusra, túlvilágira. Gondolom (és a MS Word is gondolja).


Az ilyen történet akkor jó, hogyha egy érdekes és izgalmas cselekmény mellett sok misztikus elem feltűnik, melyet az időugrással (viszonylag jól) lehet magyarázni, és az ilyen elemek némelyike fontos szerepet játszik a cselekmény alakulásában. Az új világ képe pedig legyen olyan, mintha valóban 5 millió évvel később játszódna a történet (felismerhető a kontinensek alakja, de azért már megváltozott, új hegységek, új folyók és tavak, és persze bizarr, ijesztő és érdekes élőlények).


Egy ilyen történet lehet nagyon jó, de lehet nagyon gagyi is. Mindez az irón múlik. Akarok egy ilyen könyvet olvasni, mégpedig tőled, Utálom a telet!

Várok 30 évet, és ha addig nem jelenik meg ez a könyv, akkor megírom én. De ne aggódj, majd beleírom, hogy köszönet a kedves Utálom a telet-nek. Őnélküle most egy sokkal földhöz ragadottabb regényt tartanának a kezükben, tisztelt olvasóim.


Ui.: én szeretem a telet, a nyarat meg nem bírom. Úgyhogy igyekezz azzal a könyvvel, az ötletlopás nem plágium! (még, majd lehet, hogy az lesz)

uui.: csak vicceltem, jó gépelést/körmölést!

2014. jún. 7. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Nekem tetszik! :-)
2014. jún. 14. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!