Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen neveket választanátok...

Milyen neveket választanátok főszereplőknek egy regénybe? LENT

Figyelt kérdés

lány: Rachel, Hope, Amber, Dorothy, Haley, Carmen

fiú: Aaron, Ryan, Drew, Isaac, Marcus, Lucas


2014. máj. 18. 19:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Az szerintem függhet a személyiségtől is, de random párositásként nekem a Hope&Drew tetszik XD
2014. máj. 18. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
köszi:) jöhet még válasz:)
2014. máj. 18. 20:02
 3/8 anonim ***** válasza:

Ismerni kellene a szereplőt, úgy könnyebb nevet adni, viszont a helyedben olyan nevet választanék, ami nem gyakori sorozatokban.

Nevek alapján az első ami eszembe jut:

Rachel - 18 éves egyetemista, szeretne bekerülni a pompom lány csapatba, de nem fog, és ezt elfogadta

Hope - Egy trafikos lánya, aki beleszeret egy sármos srácba

Amber: egy italozó (nem részeges, csak szereti a koktélokat) 35 év körüli nő

Dorothy: bármelyik horrortörténetben ő a 13 éves kislány aki visszajár kísérteni.

Haley - Ő az akinek bomba teste van és ért a stukkerekhez

Carmen - Walking dead egyik túlélője


Aaron - Elf

Ryan - közlegény

Drew - csapos

Isaac - menekült zsidó (nem zsidó név, de ez ugrott be)

Marcus - római gladiátor

Lucas - horror film, a srác akiről sohasem gondotad volna hogy sorozat gyilkos. az egész történetben olyan mintha csak mellékszereplő lenne, majd a legvégén jön rá az ember hogy végig főszereplő volt.


OFF:

Szerintem magyar nevekkel akarj regényt írni, de erre nem is kell reagálnod, csak megjegyzés volt

2014. máj. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
szóval te jobban olvasnál egy olyan regényt, amiben magyar szereplők vannak? egyébként tetszett a válaszod:)
2014. máj. 18. 20:19
 5/8 anonim ***** válasza:
nem ezt mondtam, én azt mondom hogy egy magyar ha teheti használjon magyar szereplőket. Ha a sztori Amerikában játszódik akkor legyenek angolok, de ugyebár ez függ a témától is.
2014. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
nem tudom hol játszódna, csak a sztori van meg
2014. máj. 18. 21:45
 7/8 anonim ***** válasza:

Én irtózom a magyar nevektől... én sem használok olyat...


Hope-ot már én is használtam:) Amber tetszik, és Carmen is.


A fiúk közül nálam Marcus a nyerő. Aaron és Ryan nevekkel csak meleget tudnék elképzelni. Drew tényleg olyan mint egy csapos:D

Isaac egy öreg szakállas bácsi

Lucas pedig egy kisfiú:)


Persze az én lelki szemeim előtt:)


Attól függ milyen sztorit írsz, és ki a karakter. Én pl az egyik démonomnak nem adhatok egy egyszerű emberi nevet: pl Peter, mert az túl egyszerű, hanem mást...ami különlegesebb hangzású.

2014. máj. 19. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Warren Scott ***** válasza:

A vezetéknévvel együtt próbálj mi minden nevet, gondolj rá, hogyan lehet rövidítve használni, van-e becézett formája.

De összességében a teljes név hangzása meghatározó szerep. Olyan kell ami biztos könnyedén megragad az olvasó fejében és még évekkel később is fel tudja idézni.


(Időnként jó, ha bújtatott módon a név utal a szereplőre, mondjuk az Ardens név egy lobbanékony természetű karakter vezetékneveként - latin jelentése:lángoló, forró, tüzes, impulzív)

2014. máj. 20. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!