Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy ilyen könyvet...

Elolvasnátok egy ilyen könyvet? LENT Ha igen, amerikai vagy magyar szereplőket használnátok?

Figyelt kérdés

Egy lányról szeretnék írni, akinek agydaganatban meghalt az édesanyja és az volt az utolsó kívánsága, hogy az épen maradt szerveit használják fel mások megmentésére. Az anya szívét egy négy éve szívátültetésre váró fiúba "tették át". (egyidős a lánnyal). A lány folyamatosan a szív új "tulajdonosát" kereste. A fiú új diákként érkezik a lány osztályába és legjobb barátok lesznek. (nem szeretném túl részletesen leírni) Valahogy kiderül, hogy a fiú kapta a szívet és egymásba szeretnek.


nagyon röviden ennyiről szólna:) kíváncsi vagyok, hogy nektek tetszene-e, elolvasnátok-e.



2014. máj. 18. 21:03
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem.
2014. máj. 18. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
egy kicsit bővebben a véleményed esetleg?
2014. máj. 18. 21:12
 3/16 anonim ***** válasza:
83%
Ez elég sablonos sztori az eddig leírtak alapján, egyedül a szervátültetés új dolog benne, de ez nem hoz bele olyan sok új színt, hogy az számítson. Egyáltalán: mi a konfliktus? Az anya halála? A fiú keresése? A fiú felbukkanása? Mi történik a könyvben? Megjelenik, egymásba szeretnek? Ez egy nagy klisé, de még annak is unalmas. Kell, hogy legyen valami történés a romantikus monológon kívül is. De mi az?
2014. máj. 18. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

a fejemben egy csomó minden meg van, csak nem akartam mindent leírni


a lány apja pontosan tudja, hogy ki kapta a szívet, de nem akarta elmondani senkinek, mert a fiú a lány anyjának az előbbi házasságából született gyereke. Ezért ajánlotta fel a szerveit...

2014. máj. 18. 21:43
 5/16 anonim ***** válasza:

Akkor most féltestvérek, vagyis még vérfertőzést is bele akarsz csempészni?

Addig jó, amíg csak a szervátültetés van. De hogy most belekeversz egy romantikus és egy iskolás-tinilányos szálat is, az már annyira megzavar, hogy tényleg elveszik a koncepció. Bonyodalom nincs. Megoldása sem lesz.

A szív új "gazdájának" keresése oké. Még adott esetben probléma is lehet (nem az, hogy eltitkolja az apja!), keresheti a lány. Akár meg is találhatja, egymásba szerethetnek, happy end. De akkor ezt a szálat vidd végig, ne akard a többit beleszőni.


(De ha már ehhez ragaszkodsz: ugye nem attól szeretnek egymásba, hogy kiderül, miszerint a fiúé a szív?)

2014. máj. 18. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
nem attol szeretnek egymasba... el kezdem irni, vagy lesz belole valami vagy nem...
2014. máj. 18. 23:11
 7/16 anonim ***** válasza:

Akár jó is lehet, ha van fantáziád és írói tehetséged.


A környezetet meg ahhoz igazítsd, amit biztonsággal meg tudsz írni. Nem árt, legalább pár napot éltél ott ahova a szereplőt teszed. Ez segít elkerülni a szarvas hibákat. Meg persze nézz utánna.

2014. máj. 19. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Én amerikai helyszínt választottam, egy jól ismert várost.

Már bánom. :)

2014. máj. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
52%

Soha nem használok magyar neveket...nagyon nem szeretem olvasni.:D


A sztori egyébként nem lenne rossz egyáltalán. De nekem kevés, olyan szempontból, hogy én pl démonos, vámpíros, boszorkányos, szellemes könyveket írok romantikus-erotikus vonallal. Magyarul paranormális romantika kb.


Tehát nekem úgymond a te sztorid túl egyszerű...ha érted mire gondolok.

2014. máj. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Több hiba is van a történetben:

Szívnél nőit csak nő kaphat, valamiért ez a szerv nem szereti, ha más neműbe kerül.

Szervnél számít még a méret, erek helyzete, immunitás stb.

Nem lehet tudni, ki kapja a szerveket.

Szívátültetés után nem fog egy jó darabig iskolába járni a delikvens, és akkor is osztályokkal lejjebb.

Az új szervet a várólistán az első olyan kapja, akinek alkalmas, nem az, akinek titokban szánják.

A két szereplő egyidős, ugyanaz az anyjuk, akkor ikrek? Másképp nemigazán állna meg a két dolog egyszerre.

Hogyhogy nem tud a féltesóról, anyuci nem tartotta vele a kapcsolatot, rögtön új gyereke is lett?

2014. máj. 19. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!