Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen, ezekhez hasonló,...

Márciuska kérdése:

Milyen, ezekhez hasonló, különleges könyveket tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés
Pl. Erin Morgenstern: Éjszakai cirkusz, Catherine Fisher: Incarceron, Derek Meister: Gyilkos fény, Ottfried Preussler: Krabat a fekete malomban, Diana Wynn Jones: A vándorló palota, Philip Pullman: Az arany iránytű
2014. máj. 20. 17:55
 1/5 anonim ***** válasza:

Robert Holdstock: Mitágó-erdő

Mihail Bulgakov: A Mester és Margarita

Fehér Béla: Zöldvendéglő

2014. máj. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az arany iránytűnek van folytatása is, nem tudom, olvastad-e, de nincs a listádon. A titokzatos kés és A borostyán látcső a címük.

Tudom ajánlani még a Kör és a Tűz című könyveket, érdekes, skandináv boszorkányos sztori (elsősorban fiataloknak, a szereplők többsége is iskolás, de skandináv mivoltához hűen sokkal komolyabb, mint a hasonló történetek. Hamarosan várható a zárókötet, a Kulcs címen.)


Nagyon tetszett Jean M. Auel A Föld Gyermekei című sorozata, az őskorban játszódó, viszonylag magas történelmi hűséggel megírt mű (ami a leírt életmódokat, és a különféle folyamatokat illeti).


Ajánlhatom még Gaimantől az Amerikai isteneket, illetve nekem nagyon tetszett a Graceling-Fire-Bitterblue sorozat, egy érdekes világot ismerhettünk meg bennük.

Ha szereted a szatírát, akkor A hétfő szombaton kezdődik, és a Nézd, ki van itt is tetszene talán. Tudom még ajánlani A vacsora című könyvet is.


Klasszikusok közül A Mester és Margaritát, és a Dekameront ajánlanám első körben, de ha még esetleg nem olvastam Az ember tragédiája is különlegesnek mondható.

2014. jún. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi!

Az arany iránytű folytatásait is olvastam, csak nem akartam mindent odaírni. A Graceling-sorozatot is, illetve épp most olvasom a Bitterblue-t. Nagy kedvencem a sorozat. És az ember tragédiája is tetszett.

A Kör és a Tűz c. könyvek érdekelnének egy kicsit bővebben. Milyen témájúak? Hogy tetszett?

2014. jún. 3. 08:28
 4/5 anonim ***** válasza:

Boszorkányos sztori, a lényeg az, hogy a Föld ismét egy fordulóponthoz ért, olyan együttállások és folyamatok vannak, aminek következménye az, hogy a démoni világ egyre közelebb kerül az emberi világhoz. Hét engelsforsi (svéd kisváros, ott összpontosul nagyon sok energia) diák rájön, hogy különleges erejük van, de a gonosz már beférkőzött az ő tudatukba is, rögtön az első fejezet vagy prológus végén az egyetlen fiú öngyilkos lesz közülük, vagyis mindenki ezt hiszi, csak a hat különleges lány (akik teljesen különböznek) gondolja, hogy nem öngyilkosság történt. Mind a hat lánynak megismerhetjük a családi hátterét, gondolatait és erejüket, sok-sok konfliktus húzódik közöttük, hiszen előtte sem voltak jóban, de a közös titkuk mégis apránként szoros barátokká teszi őket. Az idő viszont szorít, sokan segítenek nekik, mások pedig akadályozzák őket, hogy kiteljesedhessen az erejük, hozzáférhessenek különleges eszközökhöz, megtanulhassanak bűbájokat, varázslatokat. Az utolsó kötetben várható a végső összecsapás köztük és a démonok között, akkor kell bezárniuk a világunkra vezető ajtókat. Komor hangvételű könyv, és nem riad vissza a két író, Mats Strandberg és Sara B. Elfgren attól, hogy a fiatalok (16-17 évesek) világát úgy mutassa be, amilyen: drogok, bulik, öngyilkosság, tanári szerelem, szemben a mindig jó kislány, jó tanuló, gazdag és szegény, árva fiatalok. Nekem tetszett, még tavaly olvastam őket, úgyhogy ha megjelenik végre az utolsó, akkor elolvasom ismét :) Nagyon tetszett a Graceling nekem is, én most a Fire-t olvasom, de a Bitterblue-ba már bele-beleolvastam :)


Az Éjszakai cirkusz megvan, de még nem vitt rá a lélek, pedig már pár hónapja a polcomon csücsül... az Incarceront pedig a héten kapom meg egy ismerősömtől rukkoláról. Nem tudom egyébként, hogy ismered-e az oldalt, de ajánlanám a rukkola.hu-t, könyvcserélős-licitálós oldal. Aki adja a könyvet, azé a postaköltség, viszont vannak szerte Budapesten és az országban is sokfelé happontok, ahová ha beviszed a könyvet, x napig megőrzik, és a happolód (aki kapja a könyvet tőled) érte mehet. A rukkoló (vagyis aki adja a könyvet) pontokat kap a könyvért, amiket aztán beválthat másik könyvekre. Nagyon sok könyvemet, amit egyébként sosem vennék meg, onnan szereztem be, illetve sokakkal cseréltünk már könyveket, vagy épp ugyanazt, más-más kiadásban, mert egyikünknek ez, másikunknak az kellett :) Jó kis oldal, és egész jó kis közösség, persze mint mindenhol, itt is vannak gerinctelen férgek...

2014. jún. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hű, köszi a részletes ajánlót! A rukkolát is köszi, még nem is hallottam róla eddig. És jó olvasást a könyveidhez!
2014. jún. 4. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!