Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Pókemner képregények sorrendje...

Pókemner képregények sorrendje? (LENT)

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném kiolvasni a magyar pókember képregényeket az elejétől.

Angolulu tudom hogy vannak sorba de ez a magyar eléggé bekavart.

Valaki tudna nekem segíteni, hogy hogy jönnek sorba.


Tudom, hogy van a Csodálatos pókember

Hihetetlen pókemner

meg a Peter Parker Pókember

De melyik hogy jön?



2014. máj. 23. 11:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok hülyeségeket írni, de én úgy tudom, így van.

Az első Csodálatos Pókember sorozat ugye futott '89 és '99 között - a Semic adta ki -, ez volt az Amazing Spider-man. Sajnos nem olvastam őket, de úgy tudom, hogy több számot is kihagytak.

A második sorozat 2001-ben indult, és 2010-ig tartott. Ezt annó én is szerettem, a mai napig szívesen olvasom őket. :). Ez a teljesen másik sorozat, ami Peter életét egy modernebb korban mutatja be.

Amikor ez véget ért - az összes amerikai szám megjelent magyarul - akkor a kiadó folytatta az Amazing sorozatot a Polgárháborútól.

Na most, 2005 és 2007 között futott a Hihetetlen Pókember sorozat amit a Panini adott ki. Ez szintén az Amazing volt, de a kiadó megszűnt - 27 szám jelent meg. Utána a Kingpin kiadó könyv formájában folytatta az Amazinget, és 4 könyvet adtak ki belőle, olyan 100-140 oldal körülieket.


Visszatérve az elejére, amikor a Semic megszűnt - a CSP kiadója - akkor 1 év szünet után a Kingpin vette át a Pókember képregények kiadását, és már 3 éve füzetekben adják ki onnan, ahonnan a Semic félbehagyta, tehát a Polgárháborútól. Ezek időrenben mennek, tehát az Amazing mellett találhatók benne a többi sorozatból is történetek, amik abban az időben játszódnak.

A Peter Parkar: Pókember pedig azokat a történeketeket tartalmazza, amelyek az ELSŐ CSODÁLATOS PÓKEMBER sorozatból KIMARADTAK. Ebből egy sincs meg, tehát bővebbet sajnos nem tudok mondani róla.


Aztán vannak még különszámok, de ezeke többnyire már beszerezhetetlenek. Van még két könyv, amit nem említettem, A Vadász lelke, és Jean DeWolf halála, Marvel Könyvek:Pókember - ez 3 kötet, 100 odlal darabja.


Nagyjából ennyi.

Plusz most lehet kapni ugye a MARVEL+-t, és Batmant az újságárusoknál - tudom, ez DC, de Marvel.

Még azt megjegyezném, hogy az összeset nem fogod tudni elolvasni. Az Első CSP sorozatot lehet ugyan kapni, de sok számot nem. A második CSP sorozatnak az elejét, és a végét én még sehol sem láttam, pedig ez engem is érdekelne. Az első HP sorozatból elég sokat megtalálhatsz, a másodikat, tehát a jelenleg futót a Kingpintől meg tudod rendelni. A PPP-t szintén, de a múltkor pont néztem, néhány szám már nem kapható.


Én ajánlanűm a Marvel Könyvek: Pókembert három kötetét. ;)

Remélem azért érthetően sikerült leírnom mindent.

2014. máj. 25. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Huhh, Igen érthető! Nagyon köszönöm!


Nemrég találtam pár részt a Csodálatos Pókember-ből, csak nem tudtam melyik az. De most már világos!

Köszi! :)

2014. máj. 27. 13:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!