Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mennyibe kerül egy könyvet...

Mennyibe kerül egy könyvet kiadónál megjelentetni?

Figyelt kérdés
Van egy regény amit most írok, és imádok írni. Arra gondoltam, hogy ha befejezem, és olyan lett akkor megjelentetném valamikor. Ez mennyibe kerül? Nagyon drága? 13/L

2014. máj. 24. 10:09
 1/4 anonim ***** válasza:
78%

Ne foglalkozz senkivel, csak írj. Kiadás előtt viszont mutasd meg minél több embernek, rokonoknak, magyartanárnak és készülj fel arra a lehetőségre is, hogy azt mondják: ez bizony nagyon rossz. A "hát ezen még van mit javítani" sokkal őszintébb kritika, mint az "ennél jobbat még nem olvastam, csodálatos".


Ha úgy érzed, másoknak is *őszintén* tetszik, adasd ki szerzői magánkiadásban, mondjuk az Underground Kiadónál. Ott kb. 15 ezerből megúszod, pontosabban a szüleid, mert kiskorúként valószínűleg nem kötnek veled szerződést. Ez persze nem jelenti azt, hogy ettől író leszel, de szép emlék egy saját könyv a polcon.


#1: nem értem, miért fáj neked, ha saját pénzén kiadatja? Az ő pénze, az ő ideje, ő szerez vele tapasztalatokat és ha nagyon rossz, amit csinál, előbb-utóbb úgyis kiderül. Te meg úgysem fogod elolvasni :)

2014. máj. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a választ!! Előttte én is meg szeretném majd mutatni sokaknak 😊
2014. máj. 24. 13:10
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

"#1: nem értem, miért fáj neked, ha saját pénzén kiadatja? Az ő pénze, az ő ideje, ő szerez vele tapasztalatokat és ha nagyon rossz, amit csinál, előbb-utóbb úgyis kiderül. Te meg úgysem fogod elolvasni :)"


Már törölve lett az első válasz, de azért ez megfontolandó, mert nem csak tapasztalatszerzésről van itt szó. Ha később esetleg komolyabb író akarsz lenni, és az olvasók találnak egy igen gyenge könyvet, ami korábban megjelent a neved alatt, az simán elriaszthatja őket. Én azt mondom, 13 évesen írd meg gyakorlásképp, de ne adasd ki, később szégyellni fogod, és hidd el, ha esetleg tényleg elindulsz majd az írói pályán, sokkal jobb lesz "tiszta lappal" indulni.

2014. máj. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2014. máj. 27. 16:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!