Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért játszódik a Harry...

Miért játszódik a Harry Potter sorozat jóval régebben?

Figyelt kérdés
Ugye az utolsó könyv kb 2007 körül jelent meg, hivatalosan mégis valahol még az ezredforduló előtt végződik a történet. Van ennek valami jelentőssége, oka? Mert én nem jövök rá.

2014. máj. 24. 21:30
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem nincs.
2014. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%
Én is gondolkodtam, és nem lehet, hogy a technika miatt?
2014. máj. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Milyen technikára gondolsz?
2014. máj. 24. 21:50
 4/7 anonim ***** válasza:
58%

Tessék, egy kis infó :)


"A kronológia összeállításának kulcsa egy a Harry Potter és a Titkok Kamrájában szereplő dátum. Harry második roxfortos évében az iskola egyik kísértete, Félig Fej Nélküli Nick Halloween éjszakáján ünnepli halálának 500. évfordulóját. A kimúlásnapi partin „az ünnepi asztal dísze egy hatalmas szürke torta volt, amin fekete cukorhabból a következő felirat ékeskedett: Sir Nicholas de Mimsy-Porpington meghalt 1492 október 31-én.” Ily módon Rowling tudomásunkra hozza, hogy a könyvbeli esemény dátuma 1992. október 31-e,[4] Harry tehát 1991-ben kezdte első tanévét a Roxfortban. Ennek az évnek eseményeiről a Harry Potter és a bölcsek köve számol be, amelynek valós idejű (azaz nem a múltat idéző) története a tanévkezdés előtti nyáron indul, nem sokkal Harry 11. születésnapja előtt.[5] Következésképpen Harry-nek 1980-ban kellett születnie."


[link]

2014. máj. 24. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hú, kösz,akkor csak ennyi. Azt hittem, van neki valami jeletőssége, csak nem jövök rá.
2014. máj. 24. 22:21
 6/7 anonim ***** válasza:
59%
Akkortájt kezdte írni, majd később nem akart változtatni a dátumon.
2014. máj. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
22%

Pontosan, 1990-ben kezdte írni, kitalálni a történetet, tehát logikus, hogy akkorira tette a cselekményt. Csak ugye lassabban telt az idő a könyvekben, mivel

nem egy évig tartott megírni, kiadatni egy részt, pl. az első 97-ben jelent meg, amikor már elvileg a 7. év lett volna. :)

2014. máj. 27. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!