Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Harry Potter vagy Gyűrűk Ura?...

Harry Potter vagy Gyűrűk Ura? Melyiket olvassam?

Figyelt kérdés

Vagy melyiket előbb? :)

15/L



2013. júl. 9. 21:44
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
87%

mind2-t

De előbb a HP-t, a GYK sokkal összetettebb.

Azonban ha ezek érdekelnek ki ne hagyd a Trónok Harcát..sorozatban sem.

2013. júl. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Hát nem vagyok valami misztikus meg természetfeletti könyvek iránt oda, csak most unatkozok, és ez van itthon :D

De majd utána nézek!

Most elkezdtem a Harry Pottert :)

2013. júl. 9. 22:04
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
A HP-t kezd el! :)
2013. júl. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Harry Potter előbb, a gyűrűk urán még én sem bírtam átrágni magam, pedig nagy fantasy rajongó vagyok...
2013. júl. 10. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
A Gyűrűk Urát még nem biztos, hogy megérted. De mindenképpen olvasd el. Kezdd a HP-vel.
2013. júl. 10. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
45%
Inkább a Harry Potter-t, már csak azért is, mert az több részes és ezért is jobb. :)
2013. júl. 10. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Kezdd a HP-el, az olyan populáris fantasy, könnyen megérthető, egyszerű, a Gyűrűk Urát csak akkor ajánlom könyvbe, mikor már a filmet többször láttad, mert elsőre talán nem nagyon érted. Így nem kell fölöslegesen elolvasni a könyveket, mert nem lesz kellemes, hogy nem érted. Ha végignézted a filmet, akár többször is, azután a könyv már nem lesz nehéz.
2013. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Én 14 éves vagyok, és nemrég elkezdtem olvasni a Gyűrűk Urát, azelőtt pedig már elolvastam a Hobbitot. A filmeket évente min. 4x megnézem, szóval a történettel tisztában voltam nagyjából, de örülök, hogy még többet megtudhatok erről a világról. Szerintem nem olyan nehéz, mint mondják, pedig én még soha nem olvastam előtte magamtól könyveket. Ezt is pár itteni tag biztatásával kezdtem el, amit még kb. 3 hónapja kaptam tőlük, és köszönöm is nekik, mert nagy élmény olvasni ezt a könyvet, és a Hobbitot is az volt.

Szerintem miután kiolvastad a Harry Pottereket, ami gondolom egy jó idő, azután szerintem kezd el ezeket is. Először a Hobbittal kezdj majd, nekem is azt ajánlották először, és ha tetszik, csak akkor kezdd a Gyűrűk Urát. Jó olvasást! ;)

2013. júl. 12. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a személyiségedtől függ. Én a HP-t 10, a GyU-t 12 évesen olvastam. A HP sokkal könnyebb nyelvezetű, viccesebb, gyerekesebb. A GyU szépirodalmi kidolgozottságú mese, azt nehezebb olvasni.
2013. júl. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Az a személyiségedtől függ. Én a HP-t 10, a GyU-t 12 évesen olvastam. A HP sokkal könnyebb nyelvezetű, viccesebb, gyerekesebb. A GyU szépirodalmi kidolgozottságú mese, azt nehezebb olvasni. Én mindkettőről hallottam már az olvasás előtt, de a filmeket nem láttam. Szerintem ebben a sorrendben élvezhetőbb volt, A gyűrűk ura nem egy Dante, hogy külön szótár kelljen a megértéséhez!
2013. júl. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!