Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mi a címe a Grimm mesék...

Mi a címe a Grimm mesék eredeti kötetének?

Figyelt kérdés
Tudjuk jól a Grimm meséket nem gyerekeknek szánták.Keresek címet,szerzőt aki összegyűjtötte az eredeti történeteket.Ha valakinek lenne esetleg eladó könyve azt meg is venném.Köszi

2014. máj. 27. 18:14
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Jakob és Wilhelm Grimm: Gyermek- és családi mesék (Magvető Kiadó)


Sajnos eladó példányom nincs, de az antikvarium.hu oldalon próbáld meg előjegyeztetni.

2014. máj. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
koszonom de nem vagyok benne biztos hogy egyre gondolunk.nekem a horrorisztikus verfagyaszto verziora lenne szuksegem:)
2014. máj. 27. 20:38
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez, amit én is olvastam,régies nyelvezetű, és nem finomkodik túlzottan.

Élénken él bennem az "Az gyalogfenyűrűl" c. mesében a jelenet, amikor: A mostoha ládájának fedele "riccs-raccs lecsapta az kisfiú fejét." A vére ráfolyt a piros almákra, amik a ládában voltak. Majd a történet folytatásaképp a szerető mostoha megfőzi a fiúcskát, és feltálalja vacsorára az apának.


Nem tudom, van-e horrorisztikusabb verzió, nekem már ez is annak sszámít:)

2014. máj. 28. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Megtaláltam az idézetet, hátha az meggyőz :))


"Az asszony pedig úgy érzette, magához kell édesgetnie az kisfiút. – Jer vélem – szólt hozzája, s fölemelte ládának födélyét –, végy ki szépen egy almát! – S midõn az kisfiú lehajolt, az Gonosz reá parancsolt az asszonyra, s az riccs-raccs, lecsapta az födélyt, az penig lemetszette az kisgyermek fejét, s az reá hullott az piros almákra... Hozta is az asszony az kisfiút,földarabolta, kondérba belédobálta, s beléfõzte ûtet az savanyú levesbe."

2014. máj. 28. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
oh szuper akkor ugy tunik ez lesz az:) nagyon koszonom <3
2014. jún. 9. 07:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!