Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért nem hal meg Harry a...

Miért nem hal meg Harry a tiltott rengetegben, amikor voldemort megöli az utolsó részben?

Figyelt kérdés
Bocsi, de régen olvastam a könyvet és nem vagyok otthon, hogy fellapozzam! Számítok rátok :-)

2014. máj. 31. 22:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mert a benne lévő lélekdarabkáját öli meg.
2014. máj. 31. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
21%
Valóban megöli azt is, de azért tud visszatérni, mert a cikeszben benn volt a feltámadás köve, amit Dumbledore hagyott rá. Anélkül a lélekrésszel együtt meghalt volna és nem jött volna vissza.
2014. jún. 1. 03:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Dehogyis utolsó! Olvastad te a könyvet?

"Abban a hitben használta a véredet, hogy az erősebbé teszi majd őt.

Beépített a testébe egy parányi részt abból a bűbájból, amellyel édesanyád itatott át téged, amikor meghalt érted. Voldemort teste múlhatatlanná teszi Lily áldozatát, és amíg él az a bűbáj, addig te is élsz, és él Voldemort utolsó reménye."

2014. jún. 1. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a feltámadás köve dolog nagyon hülyeség 2., mert Harry azt a követ leejti mielőtt odament volna Voldemorthoz. (ezt még a filmben is látszik)Meg a feltámadás köve nem tudja visszahozni az embert csak "szellem" formában, tehát él de mégse.

SZERINTEM ezért nem halt meg Harry a végső csatában:

1. Voldemort a 4. könyvben Harry vérét használta, ez által Lily varázsa múlhatatlan lett --> tehát visszapattan Harryről Voldemort varázsa

2. Harryé volt a pálcák ura --> a pálca felismerhette Harryit, és mivel Harry hívta (capitulatus) így gazdájának engedelmeskedett.

Ha az első pont nem élne, szerintem akkor se ölné meg a pálca meg Harryt.

A TILTOTT RENGETEGBEN:

egyszerűen azért mert Voldemort a horcruxot ölte meg ahogy az első válaszoló is mondja.

Egyébként érdekesség hogy Harry feláldozta az életét az ott lévő emberekért, barátaiért --> ezáltal ugyanazt a bűbáj elvégezte mint Lily, Voldemort átkai nem hatottak az ott lévőekre (a jó oldalra)

2014. jún. 1. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A tiltott rengetegben Harry is meghalhatott volna. A bemásolt idézetem arra vonatkozik. Utána meg nyilván nem halt meg, el se találta az átok.
2014. jún. 1. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Amikor Voldemort "megölte" a Tiltott Rengetegben Harryt, akkor csak a benne élő horkruxot ölte meg.Amíg Voldemort nem hal meg, addig Harry se halhat meg, mert védi a bűbáj.
2014. jún. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
100%

Harry-é volt a bodzapálca, ez tudott.

Harry-é volt a köpeny is, mert azt az apja ráhagyta.

És Harry-é volt a feltámadás köve, mert Dumbledore ráhagyta, attól függetlenül, hogy leejti mielőtt Voldemort-hoz megy, az még az övé.

Aki birtokolja a halál mindhárom erekjéjét, az legyőzi a halált.

2022. jún. 11. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!