Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Könyvet írok. Már megvan a...

Könyvet írok. Már megvan a fele, de akadtak kisebb gondjaim. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

1. A legtöbb könyvben meg van említve a pontos helyszín (vagyis város), az enyémben csak az ország, mert érdekes lett volna egy létező városról kitalált leírást adni. Ez baj?

2. Kellenének olyan (viszonylag lassú) számok, amiket bárokban, vagy kisebb összejöveteleken szoktak énekelni. Tudnátok mondani? (eddig kb. 4 van, de kéne még

3. Az ellenségnek kéne név. A főszereplő csaj fajának fantázia neve van. Az gáz ha az ellenségnek a lázadók nevet adnám? Sötéteket, árnyakat, meg ilyesmiket nem akarok.



2014. jún. 5. 23:43
 1/6 Csicsky ***** válasza:
100%

Az egyik dolog az, amit írsz, a másik dolog meg az, ahogyan ezt „tálalod“. Nem kell a város nevét kiírnod, ha ezt valahogyan ügyesen megindokolod. Pl. írhatsz olyasmit (ez csak tipp) hogy nem írhatod meg, mert akkor be lehetne azonosítani a szereplőket az élő személyekkel.


A neveket úgy válaszd meg, hogy azok passzoljanak a történethez. Ha az ellenségnek a „lázadók“ nevet akarod adni, akkor ez azt jelenti, hogy azért ellenségek, mert az ellenséges tevékenységük valamiképp a lázadással függ össze. A „sötét árnyak“ akkor lenne megfelelő, ha az ellenség ismeretlenül, alattomban, észrevétlenül fejtené ki a tevékenységét.

2014. jún. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

1. ha a "főszereplő csaj fajának fantázia neve van", akkor a városnak is lehet fantázianeve. Gondolom az országban van valahol egy város, ahol játszódik a történet. Nem konkrétan egy adott várost írsz le, hanem egy olyat, ami beleillik az adott országba? Mert akkor nyugodtan írhatsz kitalált neve, ha fontos megnevezni. de írhatod "a Város"-nak is. Ha az ország az USA, akkor írhatsz egy amerikaiasan hangzó városnevet, vagy összeteszel két angol szót, ami városnévnek hangzik... szerintem kicsit fura, ha nem nevezed meg a várost. De nem baj.

(De ugye nem az USA-ban játszódik? :))

2. Huh! hát..

3. A "lázadók" nevet akarod adni, mert lázadoznak a fennálló (gondolom jó és igazságos) rendszer ellen, vagy nincs jobb ötleted annál?

Ha azt akarod, add nekik azt a nevet, ha pedig valami mást akarsz, de eddig ez a legjobb név, akkor írd ezzel a névvel, legfeljebb ha eszedbe jut valami jó, akkor átírod.

2014. jún. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszi! :) Nem, Olaszországban játszódik.
2014. jún. 9. 13:00
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! :)

1) Tökmindegy; kivéve, ha rosszat írsz arról a helyről. Lehet olyan város/település is, ami közel van egy létező városhoz. Legfeljebb aki olvassa ér arra jár, mosolyog majd, hogy 'jaj, hát itt vagyok a cselekmény helyszínén'. Rowling pl. London egyik (létező) pályaudvarába tette a 9 3/4 vágányt. Ma meg ott áll dísznek egy falba tolt kocsi (ok, az nem város, de ugyanúgy helység).

2) Euge Groove: Slow Jam

Yves Montand: Je cherche apres Tintine

Olaszos:

Tintadella di Luna

L'arca di Noe

Che sara

Il batto del mattone

Si fa sera

Nustalgia

Non esiste l'amor

Ma crhe freddofa

Tango d'amore

Cuore

Belinda

La piogga

Cuore Matto

Little man

La fisarmonica

Sinorina bella

L'ultimo romantico

Re di denari

Chimera

Buona sera Sinorina

(mindegyik ebből az albumból: Italian Hits 2)


Anita Baker: Body and Soul

Gee baby, Ain't I good to (Cameron Diaz énekli; a Maszk betétdala)

I'm an englishman in New York

Mona Lisa

Ebből válogathatsz: https://www.youtube.com/watch?v=1zB2TfFH5j4


Mr Alkohol (Koncz Zsuzsa)

Ússzuk meg (Kern-Koltay)


3)Mi a történet? Könyvtől függ. A lázadóban van vmi pozitív. Nevet lehet találni bármikor, csak passzolnia kell hozzájuk. Nem tudok segíteni, ha csak ennyit mondasz rőluk, hogy főgonoszak :-)

2014. jún. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Uhh, köszönöm. Azt hiszem el leszek egy darabig, mire végighallgatom ezt a sok számot. :) Azóta már találtam egy jó nevet nekik. :)
2014. júl. 15. 14:18
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem taléálj ki egy városnevet, ami létezőnek hangzik ,de egy istenhátamögötti falunév is jó. Szerintem a lázadók az jó név. Nekem a könyvemben a banda neve A művészek tehát semmi jelentősége nincsen annak, h mennyire egyszerű vagy sem. A főgonosz nevének sem kell Agyrémnek lennie. Szerintem elég egy furcsán csengő név :)
2014. júl. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!