Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Trónok harca: Ki konkrétan...

KnifeParty kérdése:

Trónok harca: Ki konkrétan Azor Ahai? Van valami köze a fény urához, és/vagy Melisandrehez?

Figyelt kérdés

2014. jún. 18. 15:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Még nem tudjuk konkrétan ki az, csak valami jövendölés van.
2014. jún. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azor Ahai a Fény Urának egykori bajnoka volt, nagy hős meg minden, aki elűzte a sötétséget. (És talán a Hosszú Éjszaka (Westeros eddigi leghosszabb tele) alatt a Másokkal is küzdött, de ebben nem vagyok biztos.) Volt egy Fényhozó nevű kardja (erről lett elnevezve Stannis kardja is), ami abból nyerte az erejét, hogy Azor Ahai feláldozta azt, amit a világon a legjobban szeretett, és a felesége szívébe mártotta a kardot, ezzel edzve meg a pengét.

Van egy jövendölés, ami szerint majd eljön az új Azor Ahai, és Melissandre szerint Stannis az, bár igazából valószínűleg nem ő az. SPOILER Egyes teóriák szerint Jon lesz az újjászületett Azor Ahai (már ha túléli azt, ami az 5. kötet végén történt). SPOILER VÉGE

A jövendölés szerint Azor Ahai tűzben és sóban fog újjászületni. Sárkánykő, Stannis vára pedig egykor a Targaryeneké volt (tűz), és egy szigeten található a tengeren (só), ezért gondolja Melissandre, hogy Stannis Azor Ahai. SPOILER De Jonnal ugye úgy áll a dolog, hogy lehet szüksége lesz egy újraélesztésre, ezt pedig megoldhatják, akár tűzben és sóban is SPOILER VÉGE

2014. jún. 19. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Aemon mester szerint a jövendölés félre lett értelmezve és Samnak mondja, mikor Óvárosba tartanak a hajón, hogy szerinte Daenerys az, mert nem feltétlenül férfi az illető. Dany pedig pont úgy született meg, ahogy a jövendölés le van írva, többször említik is. Ez persze csak az öregnek a teóriája, de nem véletlenül akart ő találkozni Danyvel ( ez a párbeszéd a sorozatban azt hiszem nincs benne, csak a könyvben).

Az, hogy Jon Snow legyen Azor Ahai abban pedig én semmi logikát nem látok. Azor Ahai maga a tűz, Jon pedig maga a jég...pont hogy az ellentéte.

2014. jún. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
87%

Az utolsó válaszolónak azt tudnám mondani, hogy a könyvben van egy csomó utalás Jon származásával kapcsolatban.

---------------------SPOILER--------------------------------

Tehát az első kötetben vannak fejezetek Neddel, és ezekben a fejezetekben emlékeim szerint Ned néha álmodik a húgával, akit annak idején megöltek, és mindig mond olyanokat, hogy "ígérd meg". Ezen kívül van még egy rész, ahol arról beszélnek, hogy Rhaegar Targaryen kavart Ned húgával, Lyannával (talán Cersei valamelyik visszaemlékezésével kapcsolatban került elő, nem tudom). Így tehát könnyen lehet, hogy Jon anyja Stark, apja pedig Targaryen volt, és így már értelmet is nyert az A tűz és jég dala cím.

2014. jún. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
49%

Szerintem a Tűz és jég dala cìmet ezer féle képpen lehetne értelmezni:

-Jon tényleg Lyana(jég) és Rhaegar(tűz) fia

- a màsok ellen eljövő harc amit elvileg csak sàrkànyok segítségével lehetne nyerni. Ugye a màsok a jég, a sàrkànyok a tűz

- vagy pl: amikor Rhaegar azt hitte hogy a fia Aegon lesz a hős aki majd megmenti a világot a màsoktól, írt neki egy dalt a tűz és jég dala cìmen

2014. jún. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Daenerys Azor Ahai. Aki ismeri Azor Ahai történetét az vesse össze Dany történetével, iszonyatosan hasonlít a kettő.

Én ezen csak most gondolkodtam el és te jóég..:D

Én egy olyan 80%-ot adnék rá, hogy Dany az.

2014. júl. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:

A történet befejezéséhez nyilvánvalóan szükség van arra, hogy a három sárkány a hátán három targaryen lovassal legyőzze a másokat. A probléma ugyanakkor, hogy az ismert targaryenek képtelenek irányítani a sárkányaikat. No most a könyv során kik azok, akik bármilyen módon képesek különböző állatokat irányítani (tehát vargok)? A hét királyság lakóiból egyedül Brandon Stark (aki ugyebár nem az a mozgékony típus mostanában)és Havas Jon. Brandon teljesen tiszta származású, a szerepe szerintem akönyv végéig kódolt, ugyanakkor Havas Jon származása kérdés, akár lehet Targaryen is. Ha ez így volna lehetne ő a harmadik sárkány lovasa, aki vargként irányíthatná a sárkányokat.


Még egy gondolatom támadt Azor Ahaijal kapcsolatban: A kard. Én azt is el tudnám képzelni, hogy ez a bizonyos kard egy égő obszidián legyen (ami ugye fényes) és letudja győzni a másokat is.

2014. nov. 18. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
A kardnak nem feltétlenül kell fizikai kardnak lennie, lehet ez egy... sárkány, vagy egyesek szerint az éjjeli őrség maga. De amúgy elég sok karakterre rá lehet húzni hogy ő azor ahai
2014. nov. 23. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!