Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok ajánlani irodalmi...

Tudnátok ajánlani irodalmi könyvet?

Figyelt kérdés
Szeretnék olvasni egy odabaszós megbotránkoztató kritikus könyvet, akár milyen témában, és nem vagyok kíváncsi a sokszor megírott elcsépelt fosra. Köszönöm

2014. jún. 22. 00:03
 1/7 anonim ***** válasza:
Igazából semmit nem mondtál el arról, hogy mit szeretnél kapni, ha jobban körülírod mit is szeretnél könnyebben tudunk segíteni.
2014. jún. 22. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ilyen kemény vagy? ilyen kemény vagy?


váááááááá/arrrrrrrrr


akkor pusztulj Robert Musil : A tulajdonságok nélküli ember


kapsz 1 hetet hogy elolvasd jarrrr

2014. jún. 22. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

XX. századi francia és amerikai regények. Főleg azok, amik bortánykönyvekként híresültek el. Nem a bulvárbotrány-könyvek, hanem az irodalmi botrányok. Hirtelen Émile Ajar, Boris Vian, Vladimir Nabokov (oké, a Lolitát ki nem ismeri?) vagy Joseph Heller jutott eszembe, de ahogy ezt írom, jönnek az újabb nevek.

Bár ha nagyon megbotránkoztató, nem elcsépelt műre vagy kíváncsi, Vladimir (Vlagyimir) Szorokint tudom javasolni, nekem nyolc napon túl gyógyuló agybajt okozott. Esetleg az angol fantasztikum fenegyerekeként emlegetett China Miéville.

2014. jún. 22. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Janne Teller: Semmi
2014. jún. 22. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem írtál kort, így nehéz ajánlani.

Orwell: 1984

2014. júl. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Steinbeck - Egerek és emberek vagy Rosszkedvünk tele.

Sillitoe - A hosszútávfutó magányossága

Salinger - Zabhegyező

Wharton - Apa, Madárka, Éjfélre kitisztul

Vinnie Jones - Megindító meccs volt

Tennessee Williams - Drámák


Ezek közül is leginkább a Wharton-Madárkát vagy a Williams-Drámákat javallnám. (Madárkát megfilmesítve Nicolas Cage-dzsel és Matthew Modine-nal láthatod)

2014. júl. 2. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nabokovtól én a Luzsin védelmet ismerem jobban. A könyv kicsit talán nehézkes, de filmen Turturro-val fenomenális!!!!! (Végzetes végjáték címmel is futott a film.)
2014. júl. 2. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!