Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok filozófikus könyveket...

Sándorjános kérdése:

Tudtok filozófikus könyveket mondani?

Figyelt kérdés
Olyan könyvekre gondolok itt, amik nem töményen filozófiaiak, de nagyon sok okos dolog van a történetbe szőve. Pl. a Kis Herceg.

2014. jún. 25. 15:45
 1/10 anonim ***** válasza:
Michael Ende: A Végtelen Történet
2014. jún. 25. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

John Green - Csillagainkban a hiba

Meg Rosoff - Majd ha újra lesz nyár

2014. jún. 25. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Márciuska ***** válasza:

- N. H. Kleinbaum: Holt költők társasága

- Jostein Gaarder: A narancsos lány, A kártya titka, Tükör által homályosan

- Michael Ende: Momo

- F. H. Burnett: A titkos kert, A kis lord, A padlásszoba kis hercegnője

- Kenneth Graham: Békavári uraság

- Lois Lowry: Nyáron történt

- Linda Sue Park: Min mester inasa

- George Orwell: Állatfarm

- Selma Lagerlöf: A halál kocsisa

2014. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
A tulajdonságok nélküli ember to rule them all
2014. jún. 25. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
itt ilyet keresni és a Kis Herceget példának felhozni... hát hogyismondjam. A Kis Herceg elég nehezen sorolható a filozofikus művek sorába, azt még az írója se oda sorolta. Ez kb olyan mintha Coelho-ról filozófusként beszélnénk
2014. jún. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nehéz a filozófikusokhoz sorolni? Hogy is mondjam teljesen mást jelent egy gyerek számára, valamint egy felnőttnek. Érdemes 10 évente legalább egyszer újraolvasni. A bárányrajz absztrakciója, nagyon érdekes sémákat sorol fel a társadalomhoz, valamint a "megszelidítős" rész, majd a végén a kérdés csodálatos, nagyon bölcs... Különben azért hoztam példának, mert a történet legutolsó sorban elbeszélés, minden pillanat gondolatkifejtés, két szereplős önvizsgálat, fantáziadús álomvilág.


Hozhattam volna Kunderát is példának, de a lényeg most nem a példakeresés, azért tettem fel a kérdést, mert meg szeretnék ismerkedni TÖBB ilyen művel (révén, hogy kevés ilyet ismerek), mert rájöttem, hogy ez nekem tetszik :)


Köszönöm az eddigi válaszokat, utánuk járok :) jöhetnek még.

2014. jún. 25. 21:29
 7/10 A kérdező kommentje:
Ja és a példa ne riasszon meg senkit, nem gyermek, meg ifjúsági könyveket keresek a gondolat, ami benne van az a lényeg...
2014. jún. 25. 22:04
 8/10 anonim ***** válasza:

Móra Ferencet is lehet akkor filozofikusnak nevezni, de már leírtam kisfiam


A tulajdonságok nélküli ember


vedd meg olvasd el aztán írd meg nekünk milyen volt

2014. jún. 25. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Márciuska ***** válasza:

Egyébként ha már szóba jött Coelho, szerintem nagyon érdemes olvasni tőle. Egy-egy könyve elolvasása után van min filozofálgatni. Pl. A Piedra folyó partján ültem..., Veronika meg akar halni, Az ördög és Prym kisasszony.


A másik pedig Orson Scott Cardtól a Múltfigyelők, ami erősen sci-fi - fantasy (időutazós) de emellett történelmi is, és komolyan elgondolkodtatja az embert, társadalomról, vallásról, a világ működéséről. Az egyik legjobb.

2014. jún. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Molnár Tóni: Tépődések

Ez is hasonlóan bájos, mint A kis herceg.

2023. jún. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!