Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Valaki tud ajánlani egy jó...

Valaki tud ajánlani egy jó fantasy könyvet?

Figyelt kérdés

Előny, ha középkorhoz hasonló világban játszódik, vannak benne véres, durva harc jelenetek, és ha tolvaj a főszereplő.

De ha tudtok valami irtó jó fantasyt mondani amire nem igazak az utóbbiak, akkor írd bátran, mert már perzsel a vágy hogy egy jót olvassak esténként :D



2014. jún. 28. 22:23
 1/10 anonim ***** válasza:
27%

Végzet ereklyéi

Én naon imádom sztem nagyon jo...:)

2014. jún. 28. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem épp véres, durva harcjelenekben bővelkedő, de azért nem fogja vissza magát a Ködszerzet. (Trilógia, de hat kötet, erre figyelj. Én a harmadikat nem tudom beszerezni a könyvtárból.) A mágiarendszere egészen ügyes, de a leírások néha olyanok, mintha egy számítógépes játék lenne az egész.

Esetleg Martin regényfolyama, mármint középkori, véres, durva, de gondolom ezt ismered.

2014. jún. 28. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

A Delta Vision könyveit nézegesd.Ők elég jó fantasy könyveket árulnak,a leírásból meg ki tudod választani,hogy melyik érdekel:)

[link]

Egyébként én most Dragon Age-s könyvet olvasok(Elorzott trón).Ez amúgy egy játék lenne,de szerintem akkor is teljesen élvezhető,ha a játékot nem ismered.David Guider szerintem jó író,és középkorban játszódik és a harc van a középpontban:)

2014. jún. 28. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Assasins Creed könyvek, legalábbis az első kettő középkorhoz hasonló időben játszik, azt hiszem. De vannak benne harcjelenetek és hát nem tolvaj, hanem bérgyilkos a szereplő...


A tűz és a jég dala (Trónok Harca sorozat könyvei)? Középkoris, fantasy, vannak benne harcok, meg vér meg miegyébb...


Akkor még valamelyik M.A.G.U.S. könyv? Azok fantasyk és a többi dolognak is megfelelnek amit leírtál.


Meg akkor még az Éjangyal-trilógiát ajánlom, abban is orgyilkos a főszereplő, de fantasy az is.

2014. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Üvegtrón: a főszereplő lány az ország legjobb orgyilkosa és csak 18 éves, raboskodik, de kap egy lehetőséget, hogy újra szabad legyen, ezért gyémanttolvajnak tetteti magát...

Középkorhoz hasonló, nem túl sok romantika, annál több ármány és harc.

Christopher Paolini- Örökség (Az Eragont, az első kötetet megfilmesítették, az egyik kedvenc könyvem.)

Gyilkos kegyelem

A garabonc

Zsarát

2014. jún. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 B25 ***** válasza:

Éhezők viadala trilógia

Nagyon sok benne a harcolós jelenet bár nem középkorban játszódik.

Nekem amúgy nagyon tetszett :)

2014. jún. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ajánlatokat! Azt hiszem kalandos nyárnak ülök elébe :D Mentek a pacsik!
2014. jún. 29. 13:11
 8/10 A kérdező kommentje:
Amúgy Licia Troisi-tól az Égvilág - Gyilkosok Szektájára gondoltam a kérdésem megírásakor. Ha valaki nem ismerné :D Csak sajnos nem tudom folytatni, mert nem lehet letölteni a 2. kötetet, és mivel külföldön lakom, megvenni se tudom :(
2014. jún. 29. 13:32
 9/10 anonim ***** válasza:

Angelfall (angyalok és emberek közötti háborúról szól)

A szellemidéző (egy lány szemszögéből íródott, aki képes beszélni a szellemekkel, és bedugják egy ilyen diliház féleségbe, ahol találkozik még pár érdekes gyerekkel)

2014. jún. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Magyarok közül Raoul Renier Sötét Mersant trilógiája.

Vagy Patrick Rothfuss Királygyilkos krónikája, nem kimondottan véres, de az utóbbi időben kb az egyetlen jó modern fantasy amit olvastam. Még csak 2 kötet van kész belőle, de azok olyan rohadt vastagok, hogy olvashatod egy ideig. :)

2014. júl. 3. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!