Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Voldemort, Nagini és cikesz-ké...

Voldemort, Nagini és cikesz-kérdés?

Figyelt kérdés

Szóval 1981-ben, amikor Godric's Hollowba indult megölni az 1 éves Harryt, már volt 5 horcruxa. Ha sikerült volna megölnie Harryt, akkor megcsinálhatta volna a 6 horcuxot, és kész.

Szóval volt a testében egy "egyhatod lélekdarab". Megölte James-t, így a benne lévő lelke kettészakadt, így már hét részre volt szakadva, de a testében még két "darab" volt. Aztán megölte Lily-t, így a lelke 8 részre szakadt. A testében lévő egyik lélekdarabot eltalálta a visszapattanó gyilkos átok, így az gondolom megsemmisült, a másik "darab" beleszállt Harry-be, és mivel volt még egy harmadik is, ezért tudott utána test nélkül mászkálni Albániában. Ez így oké? Jól gondolom, vagy el vagyok tévedve?


Aztán a negyedik részben már van valamiféle teste még mielőtt rendesen visszatér, de mitől? Az egyszarvú vérétől? (Féregfark beleteszi az üstbe vagy mibe, szóval csak van valami teste, de után visszatérvén arról beszélt, hogy évekig nem volt teste)


Ha valakit Voldemort horcruxa (Nagini) öl meg, akkor az olyannak számít, mintha Voldi ölné meg? Mert ha igen, akkor ha Harry öl meg valakit, az is olyan? Elvégre ugyanolyan horcux volt, mint Nagini. Szóval ha Harryé a bodzapálca, akkor valamilyen szinten a Voldié is lenne?(Ezt mondjuk nem hinném) Vagy az is számít, hogy Harry-t nem szándékosan csinálta meg horcruxnak?


Az pedig tényleg igaz, hogy amelyik kígyót Harry kiszabadítja az első részben az állatkertből, az Nagini? Szerintem semmi köze nincs hozzá, és nem tudom, mit higgyek, mert mindenki mást mond. Egyébként milyen fajta kígyó volt Nagini?


És Albus Dumbledore hogy rakta bele a cikeszbe a feltámadás kövét, hogyha azt csak Harry tudta kinyitni? (Gondolom azért ki kellett valahogy nyitnia, hogy beletegye) De mégis HOGY?



2014. júl. 3. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:

Csak attól,h megölt vkit, nem szakadt szét a lelke. Volt 5 horcrux, plusz Nagini, plusz Harry véletlenül. És gondolom utána azért maradt olyan semmilyen állapotban, mert a horcruxok életben tartották, kb. halhatatlan lett.

Az egyszarvú vére az már nemtom mire volt jó, filmből nem emlékszem, 1.könyvet pedig nem olvastam, de mintha Harry vérét is felhasználták volna Voldemort testéhez a 4.könyvben/részben.

A Voldemort, horcrux stb. az sztem hülyeség.

Nem emlékszem,h akárki is azt mondta volna,h Nagini az állatkerti kígyó.

Dumbledore nagy varázsló :D Passz.

2014. júl. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Harryt nem azért akarta megölni, hogy horcrux legyen, hanem a jóslat miatt így akarta bevédeni magát.

Voldi lelkében egy csonkolt lélek volt végig, nem lesz minden gyilkosságnál szakadás, ahhoz külön előkészületek kellenek. Annak, hogy egy darabka mégis Harrybe került két oka volt: Voldi már annyit hasogatta a lelkét, hogy könnyen kiszakadt belőle egy darabka; a másik ok a visszapattanó halálos átok volt, ami a korábbi horcruxok miatt nem tudta megölni, de megsebezte a lelkét.


A testkezdeményt ifjabb Kupor Féregfark segítségével alkotta meg számára. (Kupor egy zseni volt.)


A kígyó és Harry is csak egy tartály a lélekdarabkának, nem Voldemort részei, bár a gonosz felett át tudja venni az irányítást (Harry jó, így túl fájdalmas volt neki, amikor megpróbálta).


A kiszabadított kígyó egy vadon befogott állat volt Angliában, míg Nagini egy albán kígyó, valószínűleg megszökött valahonnan. Emlékeim szerint albínó óriáskígyó, közelebbi meghatározás nem volt, de hatalmas méretéből és méregfogaiból adódóan nem lehet létező fajta.


Asszem Dumbi bűvölte meg, hogy csak ő tudja kinyitni, vagyis akinek eltárolta az emlékét, mint első elkapó.

2014. júl. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! (egyébként tudom, hogy a jóslat miatt akarta magölni Harryt, de egyúttal nem akart horcruxot is csinálni?) És itt van még egy dolog (Dumbledore mondja Pitonnak Draco-ról): "A fiú lelke még nem sérült súlyosan - felelte Dumbledore. - Nem engedhetem, hogy miattam szakadjon szét." Szóval nem kell előkészület ahhoz, hogy széthasadjon a lélek - mert ha kéne, Draco biztos nem csinálta volna meg. És úgy tudom, minden cikesz testemlékőrző, hogy a meccsen ha nem tudják, melyik fogó kapta el először, megnézik, ki tudja kinyitni. Az állatkerti kígyó pedig fogságban született - és tényleg nem Nagini...
2014. júl. 8. 21:44
 4/5 anonim ***** válasza:
A Draco dolgot sztem vagy úgy kell érteni,h véletlenül is készíthet vki horcruxot. Mert ha egy egyszerű gyilkolással alapból sikerülne, akk pl. Bellatrix se halt volna meg olyan könnyen meg a többi halálfaló. Vagy úgy értette Dumbledore Draco lelkének szétszakadását,h ő lenne az első ember, akit Draco megöl, plusz Draco még gyerek, szal eléggé megviselte volna egy gyilkosság.
2014. júl. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Draco lelke csak hagyományos értelemben szakadt volna meg az első gyilkosságával, Voldi nem engedte volna senkinek, hogy horcruxokat készítsen.
2014. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!