Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek Rowling jól...

Szerintetek Rowling jól döntött? (Maga a kérdés részletesebben alul)

Figyelt kérdés

Olvastam valahol, hogy Rowling a Harry Potterben a 7.-k könyvben a történet közepén Ron Weasley meghalt volna és Hermione Harryn vigasztalódott volna.


Szerintem jól döntött Rowling hogy végül nem ,,ölte meg" Ront, így sokkal jobb volt a történet meg nekem Ron eléggé a szívemhez nőtt a történet olvasása alatt, ugyanúgy mint Harry vagy Hermione. Viszont én Harryt és Hermionét a 6. részig mindig egy párnak képzeltem :)

Emellett hogyha Rowling a 2. változatnál döntött volna (Röviden: Ron kampec) akkor mi lett volna Ginnyvel? Mert Harrynek eleve ott volt Ginny és le is volt írva hogy őt szereti...na és akkor annak a tetejébe ott volt Hermione aki a 2. változat szerint Harryn vigasztalódott volna.

Szerintetek melyik változat a jobb? Miért? És hogyha a 2.változat lett volna, mi történt volna a kapcsolatokkal, a történettel?



2014. júl. 6. 17:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy olvastam egyszer, hogy Ronnak a harmadik részben kellett volna meghalnia, és ha ez így is történt volna, akkor logikus, hogy Ginny nincs képben, Harry és Hermione pedig ketten maradnak.

Ha viszont úgy ahogy te írod, a hetedik részben halt volna meg, akkor valamilyen szerelmi háromszögnek kellett volna kialakulnia, amit Rowling tuti, hogy nem írt volna meg.

2014. júl. 6. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
88%

Én nem olvastam ilyen változatokról.

Bár halálesetek kellenek, de engem leginkább Fred Weasley és Lupin halála rázott meg, ja és persze Dobbyé.

Ron halálával még jobban érzékelődött volna a veszély amit Voldemort jelentett a mágus világra.

Nekem sem elképzelhetetlen a Hermione és Harry párosítás, ennek ellenére szerintem úgy jó ahogy van.

2014. júl. 6. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
73%
Be kell valljam, én mindig is együtt akartam látni Hermionet és Harryt. Igaz, szerintem Harry Ginnyvel is összeillik. Legjobb páros a Nevill-Luna kapcs. :D
2014. júl. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
64%
Neville és Luna nem maradnak együtt, vagy de?
2014. júl. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
84%

Neville és Luna nem is jártak.


Egyébként örülök, hogy Ront meghagyta. Nem csak azért, mert így is meghalt minden kedvencem, hanem a jövő témája miatt is. Így is ráncoltam a szemöldököm, hogy Harry Ginny férje lett, vagyis hát... hányszor látjuk azt az életben, hogy a gyerekkori bálványa házastársa lesz valaki az életben?

De Harry és Hermione kapcsolata már nagyon extrém lenne, olyan "rowlingos".

2014. júl. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
48%
* olyan NEM "rowlingos"
2014. júl. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem jobb , hogy Ron nem halt meg, mert imádom a beszólásait .Ahhoz , hogy elfogadható legyen a halála, máshogy kellett volna megírni a könyvet. Ron jelenti Harry számára a fényt az életében. Harry túl komoly, ahogy Hermione is, kell aki meglazítja őket.

Szerintem jobb volt, hogy Ron lehetőséget kapott felnőni Ron a 7. könyveben. Bár Siriust,Fredet jobban sajnáltam, hogy meghalt mint Ront sajnáltam volna, de Harrynek nagyon durva lett volna ha Ron hal meg.


Értem, hogy Harry -Hermione párost értem miért látják együtt sokan , és logikus is. én soha nem éreztem azt ,hogy több is lehetne, a könyvben rendszeresen egy párnak nézik őket, még Ronnak is megfordul a fejében.

De ez csak azért van mert Harry És Hermione nagyon közel állnak egymáshoz, mindent meg tudnak beszélni egymással , és persze Hermione megöleli,arcra ad neki puszit, megfogja a kezét. De sohasem volt kémia közöttük, talán az egyetlen amikor volt az a 7. könyvben amikor Ron ott hagyja őket, mert az az időszak nagyon intenzív volt mindkettőjüknek, szerintem attól kezdve Harry és Hermione között erősebb a barátság mint Harry és Ron között.

Bár én Ron és Hermione sem akartam együtt látni, több köztük a kémia, de szerintem nem voltak egymáshoz valók. Igen muszály volt járniuk , mert annyi kémia volt köztük, de hogy összehazásodjanak, annyira nem.

Harry és Ginny meg ugy lett megírva, hogy teljesen hiteles volt, hogy összejöttek, és családot alpítottak. Nagyon sok közös van bennük és megértik egymást, stb..

2014. júl. 7. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, szerintem is jól döntött Rowling. :)
2014. júl. 7. 15:45
 9/16 anonim ***** válasza:
87%

Én úgy olvastam (és 1999 óta vagyok rajongó, úgyhogy elég alaposan ismerem a témát :), hogy Rowling végig Ront és Hermionét szánta egy párnak, Harryt meg Ginnyvel; de mindegyiknél úgy tervezte, hogy lesz egy korai románca, hogy ne első szerelem legye egyiknek se (mint Hermione-Krum, Harry-Cho, Ron-Lavender, Ginny-Dean). Szerintem végig érzékelhető volt a könyvben, hogy Hermione és Ron fognak összeilleni: folyotn veszekedtek, azaz szikrázott közöttük a levegő, és folyton féltékenykedtek egymás partnereire. Harryvel soha nem volt ilyen, neki egyfajta testvéri kapcsolata volt Hermionéval. Harry csak Ginnyre lett féltékeny, amikor már más szemmel nézte őt, mint rajongó kislányt; és itt meg is fordult a korábbi helyzet.

Amit meg Rowling évekkel később elkottyantott valami műsorban, hogy talán jobb lett volna ha ezt és ezt mással hozza össze... nos, ilyen minden íróval megesik, elbizonytalanodik, hogy nem lett volna jobb mégis? De ez már csak vacillálás, mert úgy jó ahogy van, és nagyon is megvolt az elképzelése, mi lesz a vége :)

2014. júl. 8. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%
Gondolom leesett Rowling néninek,hogy nem kéne mindenkit kinyiffantani a könyvben,mert lassan nem lesz szereplő,akinek írhatná a szorit.Jól döntött,bár bevallom,kicsit életszerűtlen,hogy Harryék környezetében kvázi mindenki feldobja a talpát,csak ők nem.
2014. júl. 10. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!