Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek egy munka mellett,...

Szerintetek egy munka mellett, legyen ez mondjuk a csillagászat lehet könyvet írni?

Figyelt kérdés

És el kell végezni valamit ahhoz,hogy író is legyek?

Vagy a kettő együtt nem férkőzik meg egymás mellett?



#csillagászat #könyv könyvírás
2014. júl. 12. 08:42
 1/5 sándorjános ***** válasza:

Wikipédia:

"Carl Edward Sagan (1934. november 9. – 1996. december 20.) amerikai csillagász, planetológus, asztrobiológus és rendkívül szuggesztív ismeretterjesztő volt."

"Popper Péter (Budapest, 1933. november 19. – Budapest, 2010. április 16.[1]) pszichológus, klinikai gyermek-szakpszichológus, pszichoterapeuta, egyetemi tanár."

- Példák rá, hogy munka mellett is lehet könyvet írni.

Lehet előzetes képzettség nélkül is könyvet írni, például, ha nem író vagy, vagy nem nyelvészeten diplomáztál is.

A lényeg: helyesírásod jó legyen, nyelvtan menjen, ötleted, felvetésed autentikus legyen, ne a pénz érdekeljen, hanem az, hogy milyen minőségben tudod megírni műved.

Fontos, hogy jó kiadót válassz pl. angol szótárral nem érdemes szépirodalmi kiadónál kopogtatni. A kiadó átolvassa a műved vázlatát, amit érdemes PDF formátumban odaadni nekik, azt ők vagy elfogadják, vagy nem. Ha tetszik nekik, de módosításokat szeretnének itt és itt, akkor vagy átírod az ő kedvükre (és így ki is adják), vagy nem náluk adatod ki. Ezen a ponton szoktak pl. a helyesírásba belekötni, vagy az érthetetlen mondatokba, esetleg az obszcén kifejezésekbe.

2014. júl. 12. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ismerősöm Belgiumban ki tudná adni a könyvemet,és ha nagy sikere lenne (nyilván nem) akkor máshol is.

De kezdetben ez tökéletes.

Nem a pénz hajt engem,egyszerűen..érdekel,és ezzel szeretnék foglalkozni,meg a csillagászattal. Ezért sci-f könyvre gondoltam.

Az egyetemen a csillagászatot választom,nem az írást,ezért gondoltam, hogy szabadidőmben írhatnék "hobbiból".

2014. júl. 12. 09:47
 3/5 anonim ***** válasza:
Elég kevés író tud csak a könyveiből megélni.
2014. júl. 12. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Én nem a könyvekből szeretnék megélni,hanem a csillagászatból. Az írás az csak hobbi.
2014. júl. 12. 11:11
 5/5 anonim ***** válasza:
nem, írni csak naplopó tunya otthonülős alakok írhatnak, más képtelen könyvet írni ugyanis soha egy perc szabadidejük nincs.
2014. júl. 14. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!