Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írótársat keresek (? )

Írótársat keresek (? )

Figyelt kérdés

Írtam már egyedül is, de gondoltam megpróbálkozom, hogy milyen egy társsal írni. Fanfiction crossovert írok, egy paródiát, aminek semmi értelme, és végig lehet röhögni, az alapötletem megvan, csak gondoltam jó lenne egy társsal írni.

Fanfictionok:Merlin, Twilight, és My little Pony

Ne nézzetek hülyének, a Twilightot nem bírom, azt próbálom kiparodizálni, a My little Ponyt, meg nem is láttam, csakegy egy részletet, amikor az uncsitesóim nézték a TV-ben, a Merlint imádom, az összes részét láttam már:) Szóval, ha szimpi a crossover, mármint, amiből majd lesz, és tudsz is írni, és persze tudod mi az, hogy fanfiction (sajnos nincs sok ilyen ismerősöm, aki meg van az meg nem akar írni)az írjon, akár privit.



2014. júl. 15. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha javasolhatom, akkor érdemesebb egy fanfiction oldalon próbálkoznod. Pl. a Merengőnek kifejezetten jó fórumrendszere van, biztosan találsz írótárs kereső alfórumot. Azért ott mégis nagyobb az esélye, hogy megfelelő társat találsz.
2014. júl. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Hali! Engem érdekelne a dolog, de bocsi, csak egy kérdés: hogy lehet társsal írni?

Ja, és a Merlint nem láttam, ha ez hátránynak minősül... Viszont ha nem, akkor nekem írhatsz privit.

2014. júl. 15. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző: a két szerzőtől függ, de a leggyakoribb módszerek:

- Szerző1 megírja az elejét, átadja x bekezdés múltán Szerző2-nek, aki ír egy keveset, visszapasszolja Szerző1-nek, és így tovább (esetleg az egyik megírja a mű felét, a másik a másikat, egymástól nagyjából függetlenül);

- vázlat alapján az egyik megírja mondjuk az egyik nézőpontkarakter részeit, a másik meg a másikét, egyes részeket meg összedolgoznak.

Ennél speciálisabb eset ritkán van, általában ott már nem egyenlő a kifejtés (pl. valaki megírja a vázlatot és bizonyos sarkalatos pontokat a történetben, a többit meg a másik aládolgozza).

2014. júl. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Jaj így már értem. :D Köszi, hogy elmagyaráztad.
2014. júl. 15. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Merlinnel a második válaszolóhoz hasonlóan hátrányban állok, viszont a Twilight és a My Little Pony az rendben (a Twilight könyvben is, nekem sem kedvencem, de papíron azért még egész jónak minősül).

Igazából azzal tisztában vagyok, ez a „kettenírás” hogyan zajlik, inkább a folyamat megvalósításával kapcsolatban vannak aggályaim :D

Következésképpen pont az ellentéte annak a tudásnak, amivel rendelkezel, nekem inkább a lektorálás, hibák javítása az erősségem.

2014. júl. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint, ha már paródiát akarsz írni, akkor olyan témát kéne választanod, amihez értesz is. Szerintem normális esetben csak nagyon elkötelezett emberek vállalkoznának így írótársnak. Elvégre hogyan akarsz kiparodizálni valamit, amiről semmit sem tudsz (My Little Pony) vagy amiről alig tudsz valamit (Twilight)?


A jó paródia nem arról szól, hogy minél jobban "szidj" valamit, vagy lealacsonyítsd a művet, hanem hogy előadod/merítesz belőle, és egy egyedi módon értelmezed. De amiről halvány lila gőzöd sincs, azt ugyebár nem lehet újraértelmezni. Alapos kutatómunkára van szükséged hozzá vagy legalábbis minimum arra, hogy minden részt megnézz. Persze, attól, hogy a művön (akár film, akár könyv) átrágtad magad, még nem leszel jó paródia író, értened is kell a karaktereket, az ő szemszögükből kell látnod a dolgokat, és eggyé kell válnod velük, ha élethűen, és nem egy halom idiótaként akarod őket visszaadni.



Véleményem szerint a paródia erről szól (lehet, hogy rosszul tudom, szóval lehet érte lepontozni vagy szidni), de szerintem, ha tényleg egy komoly írótársat akarsz, akkor először is tapasztaltnak kell lenned abban a témában, amiről írsz. A legtöbb "író" (például én), aki erre a kérdésre kattint, biztosan elidegenedik attól, hogy veled írjon, elvégre olyanról akarsz írni, amiről nincs fogalmad. Ráadásul úgy akarsz a Twilight-ról írni, hogy ki nem állhatod? Már rosszul kezdődik. Ne érts félre, nem kell imádnod, de ha jól akarod megírni, akkor nem szabad utálattal hozzáállnod, mert csak nevetségessé teszed vele az írásodat.


Először is válassz olyan témát, amit szeretsz, ismersz, és szívesen tanulmányoznál még jobban.


Azzal is tisztában vagyok, hogy a kérdésben nem kértél véleményt az ötletedről, de gondoltam, ezt leírom, mert így nem fogsz sikerrel járni, hiába találsz végül valakit.

Bocsánatot kérek, ha durva voltam, nem az volt a szándékom, hogy elkedvetlenítselek. Az elgondolás nem tűnik rossznak, de szerintem először is azzal kellene kezdened, hogy végignézed a Twilightot, elolvasod a könyveket, utána ugyanez a My Little Pony-val. Aztán jöhetnek az alaposabb tanulmányok a karakterrel, bár vannak olyan írók, akik enélkül is tökéletesen vissza tudják adni a karakterek (mondjuk egy hosszú műnél (mint a My Little Pony) ez kicsit könnyebb, mert ott nagyon sok részen át ismerkedhetünk a főbb karakterekkel)

2015. jan. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!