Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Szerintetek mi lesz Gendryvel?

Szerintetek mi lesz Gendryvel?

Figyelt kérdés
SPOILER Már elég régóta nem történt vele semmi, legutóbb Brienne készült neki elmondani az akasztása előtt, Robert fattya. De ezt azóta akár meg is tudhatta, hiszen Brienne (vagy mondjuk Cat az ő nevében vagy esetleg Brienne Cathez hasonló zombija) felkereste Jaimet az 5. kötet végén, szóval ha tényleg Brienne volt az, akkor el is mondhatta Gendrynek, hogy ki is ő valójában.

2014. júl. 21. 11:55
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
51%
Egyenlőre szerintem semmi. Majd ha elbukik (ami nagyon remélek) Stannis északon, egy kiráyl törvényesíthetné Robert gyerekeit. És akkor megörökölhetnék Viharvéget.
2014. júl. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
23%
Nagyon remélem hogy Stannis nem bukik el. Az alap 5 királyból ő érdemelte meg leginkább a trónt mert ő közülük a legjobb uralkodó.Ezt az is mutatja hogy egyedül ő él már csak közülük. Gendry meg valószínűleg meghal majd ami nem is érdekel mert nem lényeges szereplő
2014. júl. 22. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
0%

"Ezt az is mutatja hogy egyedül ő él már csak közülük."


Azért csak ő él, mert kinyíratta a többit. Renly vagy/és Robb sokkal jobb uralkodó lehetett volna.

2014. júl. 22. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A kettesnek igaza van.Különben Stannis csak Renly haláláért felelős.
2014. júl. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%

Először is a válaszokra reagálva, sztem Robb egyáltalán nem lett volna jó király, mivel a saját és népe ügyéért harcolva annyira nem volt képes,hogy megtartsa a fogadalmát, amit Walder Freynek tett. Azt sem hiszem,hogy Renly jó király lett volna (bár kinek mi a jó), mivel igaz,h az emberek a fiatal Robertet látták volna benne, de tapasztalatlan kölyöknek számított és egy idő után sztem Robert sorsára jutott volna, lett volna egy felesége, akihez nem vonzódik, és inkább fényűző életet élt volna, mint h normálisan királykodjon.

Nem csak Gendry maradt életben a fattyak közül, ott van még egy csaj a Sasfészekben.

Stannis nem felelős Renly haláláért, mivel nyílt terepen szemtől szemben akart vele megküzdeni, de Melisandre bekavart.

Az önjelölt királyok közül sztem is csak Stannis érdemelné meg a trónt, mivel egyedül ő követte a birodalom érdekeit és ment a Fal segítségére, igaz h Davos és Melisandre is hatottak rá, de a többi önjelölt király le se szarta az Őrséget, olyanannyira nem,hogy egyszer asszem Cersei vagy Tywin meg is jegyezte,hogy a vadak hátha áttörnek a Falon és leigázzák Északot. Plusz jog szerint is Stannist illeti a trón.

Én kedvelem Stannist, de azt nem tudom elképzelni,hogy életben marad a végéig, mivel sztem kizárt,h ő valaha is király lesz, azt pedig nem bírná elviselni, ha valaki más ül a trónra, ami őt illeti meg. Nem azért, mert annyira vágyik rá, ő is mondta,h azért akar király lenni, mert az öröklés szerint ő a király, ha tetszik ha nem. Én azt eltudnám képzelni,hogy Melisandre rájön,h Jon Snow Azor Ahai nem pedig Stannis, és ezért R'hllornak feláldozza Stannist Jon életéért cserébe. Ha pedig Stannis kihúzza a végéig, akkor csak azt tudom elképzelni,h csatlakozik az Őrséghez.


A kérdésre válaszolva pedig sztem Brienne elmondta Catéknek,h Gendry Robert fattya és azt,h Jaime megbízik benne, ezért odatudja vinni őt, és ezért hagyták életben. De nem hiszem,h Gendrynek túl nagy szerepe lenne a továbbiakban. Max annyi,h Caték elterjesztik a hírt,h Gendry Robert fattya és ezzel is fokozzák a feszültséget a birodalomban.

2014. júl. 23. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Szerintem semmi. Marad egy egyszerű kovács. Robertnek rajta kívül még van 15 fattya. Alig szerepelt Gendry ahhoz, hogy valamire vihesse a történetben. Tudjuk hogy jószívű,eszes,vicces gyerek meg jó melós azt ennyi.


Nekem van az a szörnyű elképzelésem, hogy mivel Brienne először Catelyn-nek tett esküt ezért tényleg elviszi neki Jaime-t és a törvényen kívüliek megölik őt, és nem egy könnyed halálra gondolok ezáltal mint az akasztás. Ezt azért vélem így mivel ez a Brienne karakter tényleg a becsület embere. :( Nem ez lenne az első ilyen WTF momentum a sorozatban ugye. :D


Jon meg Azor Ahai és a Megígért herceg(Targaryen vér) egyben. George R. R. Mardin egyik interjúban elszólta magát hogy ez a 2 prófécia egyetlen emberre vonatkozik a történetben. Úgyhogy Jon fel fog támadni. Az angol verzióban nagyon nagy élmény volt olvasni azt a részt mikor Melisandre Azor Ahai-t szeretné látni a lángokban és csak Jon-t mutatta neki. És nem értette a dolgot.

''I pray for a glimpse of Azor Ahai, and R'hllor shows me only Snow.''

Magyarba úgy van hogy havat mutat neki...:D:D közben meg nem Havas-t látja. Mivel nem ''snow''-t ír az eredeti szöveg, hanem ''Snow''-t.

2014. júl. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

*Magyarba úgy van hogy havat mutat neki...:D:D közben meg Havas-t látja. Mivel nem ''snow''-t ír az eredeti szöveg, hanem ''Snow''-t.

(-nem)

2014. júl. 26. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
13%
Azzal a különbséggel hogy Jon nem Targaryen. Ne fárasszatok már mindenhol ezzel a teóriával.
2014. júl. 27. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
76%

Minden megvan hozzá,h félig Targaryen legyen. Ha olvastad a könyvet, akkor eléggé szembeötlő. Mert:

1)a Királyi testőrség még akkor is Lyannát védte Rhaegar kérésére, mikor a Targaryenek már elbuktak

2)Ned úgy talált Lyannára az ágyon fekve,h az csurom vér volt, tehát ha a birodalom legnagyobb lovagjai közül 3 védi őt, akk nem hiszem,h akárki is betudod volna szökni megsebesíteni őt

3)Lyanna olyan dolgot kért Nedtől,amit nagyon nehezére esett betartani

4)Lyanna halála után Ned egy kisbabával tért haza

5)Ned nem olyan ember volt,aki fattyat nemzene

6)Ned sosem nevezte fiának Jont, mindig annyit mondott,h az ő vére és ennyi legyen elég

7)volt egy jóslat/látomás, ami Lyanna és Rhaegar közös gyerekére enged következtetni

2014. júl. 27. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

http://www.youtube.com/watch?v=kHqzFwodZqQ


Csak a tudatlanok állítják, hogy nem Targaryen fattyú. 100 hogy ez lesz a sztoriból és még így is,hogy rengetegen tudják ezt már hatalmas lesz.

2014. júl. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!