Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy történetet írok, amiben...

Egy történetet írok, amiben az egyik fontos esemény az lesz, hogy az egyik szereplő megvakul. Hogyan tud egy ember megvakulni?

Figyelt kérdés
Azt értem, hogy valami fertőzéssel, vagy lefejel egy késkészletet, de valami olyasmire gondolok, ami kevésbé morbid, és gyorsan történik. Például ha az ember rossz helyen üti be a fejét, akkor is megvakulhat, de én úgy tudom, hogy az csak átmeneti.

2014. júl. 19. 17:11
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
A történetem végén a lány szerelme, aki megvakult, majd meg is halt, több év elteltével a fiú tiszteletére vak gyerekek iskolájában kezd dolgozni tanárként. Az érdekelne továbbá, hogy hogyan is működnek az ilyen iskolák. Előre köszönöm.
2014. júl. 19. 17:23
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Cukorbetegség következtében meg tud vakulni valaki, vagy szembetegség következtében (zöldhályog).

Mit szeretnél pontosan tudni? A Vakok Iskolájában a normál tananyagot tanítják, Braille írásos, vagy számítógépen olvasható formában vannak a könyvek.

Közlekedést is tanulnak a gyerekek.

2014. júl. 19. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm szépen!

Még azt szeretném tudni, hogy az ilyen iskolákban van gyerekotthon is, vagy csak iskolának szolgálnak?

2014. júl. 19. 17:28
 4/12 mira4 ***** válasza:
Hàt szerintem vagy brutàlis módon kiszurjàk a szemét esetleg egy betegség miatt kivàjjàk de olyan is van hogy szépen lassan "elmegy" a làtàsa egyik napról a màsikra
2014. júl. 19. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Gyerekotthon is, nézd meg [link]
2014. júl. 19. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenki válaszát. Utána néztem a zöld hályognak, és azt írják róla, hogy az tünetekkel jár, bár néha tünetmentes is, és az egy betegség. Viszont én olyasmire gondoltam, ami nem betegség, hanem valami tragédia folytán történik. Érdekelne még, hogyha az ember rossz helyen üti be a fejét, akkor az csak poszttraumás vaksághoz vezet, vagy örökre meg lehet tőle vakulni. Ha az előbbi, akkor azt hiszem a zöld hályogot fogom beleszőni a történetbe.
2014. júl. 19. 17:40
 7/12 anonim ***** válasza:
Robbanás vagy valamilyen vegyszer hatására is akár.
2014. júl. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Hirtelen feltűnik egy Észak Vietnámi sorkatona a semmiből és ... megvakul mire a sorkatona eltűnik. Elég gyorsan történt.
2014. júl. 19. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

A zöldhályog is megfelelhet neked. Van glaukomás roham, amitől ha nagyon szerencsétlen az ember, rögtön meg is vakulhat. Tegyük fel pl. az ember alszik, álmában jön egy glaukomás roham, reggelre meg is vakul.

Egyébként ismerek olyan embert, azaz inkább közvetve ismerem, aki egyik napról a másikra vakult meg betegség következtében. Este még látott, reggel mikor felkelt már nem. Azt ne kérdezd, hogy milyen betegség. A tv-ben is láttam egy lányt, aki ugyancsak így vakult meg. Estétől reggelre. Betegség következtében.

2014. júl. 19. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Lehet fertőzés is, bár a legtöbbjét kezeletlenül kell hagyni, hogy vakságot okozzon. Ha trauma megfelelő, akkor retinaleválás. Tompa ütés okozhatja, elvileg ez lehet elég súlyos ahhoz, hogy műtéttel ne lehessen helyrehozni (bár még akkor is lenne rá esély). Viszont ez ritka, az még ritkább, hogy a kezelés során maradjon hegszövet (ekkor alakulhat ki végleges vakság).

A látókéreg sérülése okozhat még vakságot, hogy teljesen kiessen, az megint csak ritka, de nem elképzelhetetlen.

2014. júl. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!