Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Colin Firth vagy Mathew...

Colin Firth vagy Mathew MacFayden a jobb Darcy? És ELizebth, Jennifer Ehle vagy Keira Knightley?

Figyelt kérdés

#büszkeség #mr.dary #elizabeth bennet
2014. júl. 22. 23:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Colin Firth és Jennifer Ehle. (Három éves korom óta imádom azt a változatot)
2014. júl. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
57%

Nehéz döntés. Én is imádtam a BBC- féle változatot, most is jónak tartom, de a mozifilm már jobban tetszik. Nem hiszem, hogy a két férfiszínész közül lehetne választani, mármint az alakításukat tekintve. Csak egészen más rendezői felfogás szerint készültek a filmek. És mint férfi, McFayden jobban tetszik. Dinamikáját nézve, a film is.

A színésznők közül viszont egyértelműen K. Knightley játéka volt nekem hitelesebb, de gondolom a helyzet ugyanaz, mint fentebb írtam. Teljen eltérő karakterű Elisabeth- et kellett alakítaniuk, ezért nem nagyon lehet összehasonlítani.

Ami egyértelműen sokkal jobban sikerült a mozifilmben, az Jane külseje. A könyv szerint híres szépség a környéken, hát ehhez képest a BBC- sorozatban egy álmos teknősbékára emlékeztet, borzasztó előnytelen frizurával. Viszont a mozifilmben tényleg egy nagyon szép színésznő alakítja a szerepet, szerencsére.

2014. júl. 23. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%

Abban egyetértek az előttem szólóval, hogy a két férfiszereplő más-más módon mutatta be Mr Darcy-t, de mégis mindkettőnél hiánytalanul átjött a gőg és az elegancia.


Nos Keira Knightley és az elegancia viszont már más kérdés... kétszer néztem végig a moziverziót, mert elsőre azt hittem rosszul láttam. De nem. Keira Knightley végig úgy nézett ki mint egy bot, amire ráaggadtak egy XIX. századi ruhát, hogy sétáljon benne. A végtagjait úgy dobálta, hogy láthatóan senki sem magyarázta el neki, hogy egy nemes ember lánya, nem így járt kelt Jane Austen korában.


Lehet, hogy Jennifer Ehle nem egy hű de nagy szépség, de ő elsőre is megértette, hogy mi az a tartás és kellem és a regényhez méltó módon játszotta el Lizzy-t.

2014. júl. 24. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Igen, K. Knightley külsejétől én sem voltam elragadtatva, mert hiába nagyon szép az arca, de borzasztóan sovány. És ezekkel a ruhákkal még ki is hangsúlyozták ezt. A hajviseletük sem nagyon tetszett a lányoknak, kicsit kócosak és lomposak voltak.

Én a karakterére gondolok, amikor azt írom, hogy jobban tetszett az alakítása. Őszintébbnek és sokkal temperamentumosabbnak tűnt.

2014. júl. 24. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem Colin a jobb Mr. Darcy egyértelműen persze

És kicsit szerintem jobban néz ki Keira Knightley

2015. aug. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
0%

Elég régi a kérdés, de azért válaszolok.

Szerintem Matthew Macfayden jobban alakítottak Mr. Darcy-t, mint Colin Firth. Először is sokkal angolosabb a kinézete (szerintem jobban is néz ki, de ez mellékes). Mindkét színész játéka fantasztikus volt, de nekem jobban tetszett a 2005-ös Darcy. Nem tudnám megmondani miért...

Keira Knightley véleményem szerint nagyon jól hozta Elizabeth alakját. Két problémám volt vele:

A haja (szerintem) borzalmas volt

Szebb volt, mint Jane. Márpedig a könyvben nem az...

2016. máj. 7. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!