Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » 13 éves lánynak milyen könyvet...

13 éves lánynak milyen könyvet ajánlotok?

Figyelt kérdés
Bármilyen műfaju könyv lehet.
2014. júl. 25. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Leiner Laura, Meg Cabot és Jacqueline Wilson könyvei nagyon jók :)
2014. júl. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

Szia!


Ez teljesen attól függ, hogy milyen könyveket olvastál eddig, miket szeretsz, mi tartozik az érdeklődési körödbe stb. Úgyhogy csak a saját kedvenceimmel tudok neked segíteni,csoportosítva. :)


Ha tiniregény-fan vagy:

1. Maros Edit: Hűvösvölgyi suli (Ez egy kamasz ikerpárról szóló sorozat, nem valami reális, de egész élvezhető.)

2. Tavi Kata: Nyitótánc (A Sulijegyzetek első része.)

3. Sarah Dessen: Figyelj rám! (Nem a legjobb könyv, ennek ellenére jó kis olvasmány. Erről kritikát is írtam, de nem szeretném reklámozni az oldalam, tőlem 5/10 pontot kapott.)

4. Leiner Laura: A Szent Johanna Gimi (Leköti egy ideig az embert, könnyű olvasmány.)

5. Jenny Han: A nyár, amikor megszépültem (Szerelmetes, humoros, néha szomorú könyvecske.)

6. Francine Pascal: Az édesvölgyi suli szerelmes ikrei


Misztikus-romantikus:


1. Cassandra Clare: Csontváros (A végzet ereklyéi című könyvsorozat első kötete, vámpíros, árnyvadászos, démonos. Szerelmi szálak, rengeteg bonyodalom, agykikapcsolás jellemzi.)

2. Kemese Fanni: A napszemű Pippa Kenn (Nagyon szeretem ezt a könyvet, kicsit lassan indul, tulajdonképpen ez a Pippa Kenn sorozat bevezető része. Van benne szerelem, bonyodalmak, család, vírus, génmanipuláció stb.)

3. Suzanne Collins: Az éhezők viadala trilógia (Elég komoly társadalomkritikát mutat be, nagyon élvezetes, pörgős, és egy nehezen elhanyagolható, mégsem hangsúlyos szerelmi szál van benne.Jobb, mint a film.)

4. Philip Pullman: Az úr sötét anyagai trilógia


Régi korok hangulatát idéző:

1. Sarah MacLean: A csábítás kilenc szabálya (Romantikus)

2. Julia Quinn: Miss Miranda Cheever titkos naplója

3. George R. R. Martin: Trónok harca (Tűz és jég dala könyvsorozat. Ehhez kell egy kis hangulat, és meglehetősen nehéz olvasmány.)


Reális, valódi katasztrófát, háborút, vagy csak a való életet hitelesen kifejező könyvek:


1. Larry Stillmann: Pokolbéli szövetség (Egy zsidó kisfiúról és egy lengyel útonállóról szóló igaz történet, a háborúból.)

2. Ruta Sepetys: Árnyalatnyi remény

3. Richard Yates: A szabadság útjai

4. Laurie Halse Anderson: Jégviráglányok (Egy anorexiás lányról szól.)

5. Jodi Picoult: A nővérem húga (Történet arról, hogyan használnak ki valakit, úgy, hogy közben észre sem veszik, és egy másik ember életben tartásáért veszik el az egyiktől az élet örömeit.)

6. Lionel Shriver: Beszélnünk kell Kevinről (Félelmetesen igaz.)

7. Herbjorg Wassmo: Dina vagyok


Szerelmes regények:


1. Nicholas Sparks: Az utolsó dal

2. Cecelia Ahern: Utóirat Szeretlek! (Egy fiatal nő feldolgozza férje halálát.)


Remélem, tudtam segíteni. :) Jó olvasást!


Ui.: A felsoroltak közül, meg még azokon kívül is van egy pár könyvem pdf-ben. :) Ha szeretnél valamit, írj privátot.

2014. júl. 26. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Szent Johanna Gimi-t nagyon tudom ajánlani, Bábel, Akkor szakítsunk, Love Factor. Ezek elég jó könyvek :)
2014. júl. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Gerald Durrell könyvei :)
2014. júl. 26. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!