Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Egy 12 éves lánynak milyen...

Egy 12 éves lánynak milyen könyveket ajánlotok? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Szeretem a fantasyt, a krimit, a sci-fit, a romantikus regényeket...egy szóval mindent, kivéve a vámpíros, vérfarkasos sztorikat.

Kedvenceim: Meg Cabot - Hívószám: 1-800

James Patterson - Maximum Ride

Veronica Roth - A beavatott

Ann Brashares - Négyen egy gatyában

Agatha Christie - Tíz kicsi néger

Olvastam már természetesen az SzJG-t a Bábelt (az Akkor szakítsunk-ot még nem, de tervezem), most éppen a Ragyogást olvasom, utána jön a Slide, aztán A burok.


Remélem, elég információt adtam a stílusom megismerésére.

Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. máj. 4. 08:00
1 2
 1/15 AlexBlake válasza:
70%
Peter Abrahams-Lenn, a nyuszi barlangjában
2014. máj. 4. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
40%

Leiner Laura: A Szent Johanna gimi

Ha Meg Cabot-tól olvasol (tehát bestsellert), ez is tetszeni fog, ajánlom figyelmedbe. Olvasd el a Wikipédián a történet alapját, ott nagyon sok mindent találasz a könyvvel kapcsolatban. Nem kifejezetten romantikus regény, de persze romantikai jelenetek is közrejátszanak benne, ráadásul az egész a szerelemre épül. Tetszeni fog, könyvlistád alapján - természetesen.

2014. máj. 4. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
66%
A Sofie világa nagyon jó könyv
2014. máj. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
63%

Kalapos Éva:D.A.C.-Egy új élet

Kalapos Éva:D.A.C. 2-Rázós utakon

Nathalie Somers:Lányok regénye-Titkok,hazugságok,vallomások

Nathalie Somers:Lányok regénye-Szerelmek,árulások,lavinák

Szűcs Vanda:Egy ikerpár titkos naplója

Oláh Gábor:Holnap más leszek

Leiner Laura:Akkor szakítsunk

Gimesi Dóra:Időfutár 1.

Gimesi Dóra:Időfutár 2.

Gimesi Dóra:Időfutár 3.

Marie Desplechin:Totál titkos naplóm-Sehogy se jó!

Marie Desplechin:Totál titkos naplóm-Minden az agyamra megy!

2014. máj. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Egy kis összeállítás:

Dymphina Cusack: Ketten a halál ellen (ez nagyon szép,romantikus)

Emily Bronte: Üvöltő szelek

Charlotte Brontë: Jane Eyre

Eric Knight: Légy hű magadhoz

Victor Hugo: Nyomorultak

Jack London: A vadon szava

Margaret Michel: Elfújta a szél

Nem tudom, mennyire vagy érett, de nagyon jó könyv, és filmen is mindig újranézem: Paszternak: Doktor Zsivágó - szép szerelmes film, ugyanakkor meg lehet ismerni belőle a II. világháború történéseit is, de nem úgy, mint egy tankönyvből.

Tolsztoj: Anna Karenina (de lehet, hogy ez neked még korai, a tartalmát biztos ismered)

2014. máj. 5. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Kedves második válaszoló. Végig olvashattad volna a monológomat, hogy mit olvastam már, mert ott le van írva, hogy már megvolt az SzJG.

A többieknek köszönöm a sok könyv ötletet, nem sokára hozzá is fogok :)

2014. máj. 5. 09:04
 7/15 anonim ***** válasza:
70%

Fantasyként Tolkientől bármit tudok ajánlani (Hobbit, Gyűrűk ura, Szilmarilok,....), illetve C. S. Lewis Narnia krónikái sorozatát (7 rszes, 3-ból készült film.) Ez kicsit mélyebb, de szintén fantasy, nekem nagyon tetszett.

Romantikusból igazából bármi jó, én a klasszikusokat is szeretem, pl Jane Austentól bármit. Remélem segítettem, jó olvasást!! :)

2014. máj. 7. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
68%

Agatha C.-nek rengeteg regénye van, szerintem érdemes még ott körülnézned...

Viszont ha scifi, akkor ott van pl Wells, akit a sci-fi egyik 'alkotójának' tartanak, krimire pedig ott van Poe bácsi, aki szintén a műfaj megalkotója...mondjuk egyik se mai gyerek, és lehet helyenként régies a nyelvezetük...meg hát...klasszikusok, azokat általában nem kedvelik nagyon a mai fiatalok...viszont Poe ő tananyag is lesz majd, szóval idővel úgyis meg fogod ismerni...:)

Sajnos nekem elég behatárolt könyv ízlésem van (horrort, thrillert, ritkán krimit olvasok; a sci-fi-t, fantasy-t és a romantikus illetve ifjúsági irodalmat nem szeretem).

2014. máj. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Robert Merle - Mesterségem a halál. Én 13 évesen olvastam, nem vámpíros, holokausztos.


Dmitry Glukhovsky - Metro 2033. Fantasy, Sci-fi, krimi és kaland regény egyben. Vannak benne szörnyek, de azok nem vámpírok.


James Fenimore Cooper - Az Utolsó Mohikán, kedvenc kalandregényim egyike, vérfarkasok nincsenek benne.


Dan Brown könyvek, például az Angyalok és Démonok, az krimi meg sci-fi. A vámpírokat papok helyettesítik :)


Vagy a Twist Olivér, ifjúsági regény, minden korosztálynak relative könnyen fogyasztható. Gondolom a Harry Potter könyvek megvoltak már.


Gyűrűk Urát én ajánlanám, mert én nagyon szerettem őket, és jók, de elég vontatott olvasmány, főleg amikor tájleírás van és egy darab fáról nyolc oldal szól :)


Willi Heinrich - Vaskereszt. Kalandregény, háborús regény bár nem 12 hanem 14 évesen olvastam, a vámpírokat és vérfarkasokat németek és szovjetek helyettesítik.

2014. máj. 7. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm az azóta érkezett válaszokat is :)
2014. máj. 9. 15:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!