Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mondanátok pár dolgot a...

Mondanátok pár dolgot a Stephen King Setét Torony sorozatáról? Érdemes lenne elolvasnom?

Figyelt kérdés
Kész vagyok rá, hogy megvegyem mind a 7 könyvet, viszont nem szeretném hiába. Most túl vagyok A tűz és jég dalán, és azt hiszem attól már csak lejjebb van, de vágyom valami újra, ezért utánanéztem a Setét Toronynak. Hát... nekem nagyon zagyvaságnak tűnik (amiatt, hogy összekutyul mindenféle műfajt meg ilyenek). Nektek milyen élményeitek vannak ezzel kapcsolatban? A fantasy műfajában 10-es skálán hol van ez a sorozat?

2014. júl. 27. 10:07
 1/8 anonim ***** válasza:
31%
Én csak az első részét olvastam, sajnos nem tudom ajánlani. Unalmas, zagyva sztori, hihetetlenül ellenszenves főhős. King inkább horrorban jó, az ilyen témájú regényei nekem sosem okoztak csalódást. Inkább azokat ajánlanám.
2014. júl. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
67%

King horrorjait nem szerettem, megnéztem, más műfajban milyen. Rájöttem, hogy Kinget alles nem szeretem. Ettől még a műben vannak kifejezetten ügyes dolgok és nem véletlenül lett "nagy", de ha belegondolok, hogy pénzt kellett volna áldoznom a sorozatra... nem, semmi esetre sem.

Eleve gyanakvóan állsz hozzá és az egyik meghatározó elemét kifogásolod - nem a te műfajod lesz. Ellenben én a helyedben egy esélyt adnék neki, de szigorúan minimál befektetéssel: könyvtár? Vagy a net bugyrai, ahol mindig akad egy-két könyv. Bár így fárasztó lehet megfelelő e-book olvasó nélkül, mert elég hosszú. (Én könyvtári példányt olvastam, így nekem "megérte".)

2014. júl. 27. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat! :))
2014. júl. 28. 12:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Még nagyon zöldfülű volt, amikor írta az első részt. Nálam ez nem számított, mivel úgy kezdtem el olvasni, hogy nem ismertem a stílusát. Már az első mondatával kilóra megvett. Ha A harcoson túl vagy, megleled a kincset! ;)

10/10

2014. júl. 31. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
hmmm :D köszi a választ! hát elég megosztó véleményeket kapok, de el kezdem olvasni, úgy döntöttem :)
2014. júl. 31. 21:13
 6/8 A kérdező kommentje:
Nos hát... elolvastam A harcost. Őszintén szólva még ahhoz képest is, hogy mindenki szerint ez a leggyengébb a sorozatban, mert az író akkor még "zöldfülű" volt, elég gyengének éreztem. Nem egészen értem, hogy mit is akar(t) ezzel az író, "szerencsére" a könyv utószavában meg is erősített ebben, mivel akkoriban azt írta, ő se nagyon tudja mi is lesz ebből a sztoriból. A történet felkeltette az érdeklődésem, minek is tagadjam, de nem azért mert olyan jól meg volt írva ez a könyv, vagy mert olyan jó szereplők voltak benne, vagy azért mert olyan jó helyszínek és fantasy-elemekkel volt tele, hanem mert összekutyult mindent az író, ami épp eszébe jutott ezzel a világgal meg a Toronnyal szemben. Hát most mihez kezdjek? A kedvem nem vette el teljesen, meghozni meg pláne nem hozta meg... :/
2014. aug. 3. 11:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Az 1. rész valóban elég kusza. Más egy picit, mint a többi, mert még Roland "egyedül" van , + nem is a legjobb, legütősebb rész. Én fél év alatt olvastam el a ST ciklust. Nekem egyedül a végére gyűlt össze a panaszáradat, élén azzal h megöltem volna mindenkit és Rolandot is miutan eljut a Toronyhoz. Összességében csak pár unalmasabb résszel volt bajom. A karakterek jók, fejlődő képesek, összhangban vannak
2014. aug. 4. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Remélem folytattad az olvasását kedves kérdező, mert nagyon jó sorozat.

9/10

2022. jan. 29. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!