Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Miért hívják Sirius Black-et...

Miért hívják Sirius Black-et más néven Szipáknak? Ez a név milyen szóösszetételből született?

Figyelt kérdés

2014. júl. 27. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ne lehet, hogy ez ilyen kutyás név?
2014. júl. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Tudom, hogy Rowling nagy hangsúlyt fektet az etimológiára és a mitológiára, illetve az összecsengésekre, de van, hogy egy név, egyszerűen csak egy név.
2014. júl. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

azért hívják Szipáknak mert kellett egy leellenőrizhetetlen becenév, amit, ha kimondanak nyilvánosság előtt, vagy levelezésben lefülelnek, akkor senki nem jön rá, hogy ki ő, és mivel kutyává változó animágus, ezért a Szipák egy teljesen jó becenév...

Az, hogy eredeti nyelven hogy hívták, azt még nem tudom, de valószínűleg ott is valami kutyás név volt, sajnos most olvasom a 3. kötetet még csak angolul.

2014. júl. 28. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az angolban Snuffles-nek hívják. Amúgy azt hittem, hogy mondjuk a Szipák első fele a Sirius névből jön, de ezekszerint csak véletlen egybeesés. Köszi
2014. júl. 28. 09:14
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A snuffles náthát, orrdugulást jelent. A to snuffle azt jelenti, hogy szipogni, szipákolni.

Innentől meg már logikus. :)

2014. júl. 28. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon köszi :)
2014. júl. 28. 22:42
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
azért hívják Szipáknak mert a baglyokat elfoghatják és mivel Sirius körözés alatt áll rossz lenne ha lekövetnék a baglyot.
2017. márc. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!