Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Lovecraft-olvasók! Ti mit...

Lovecraft-olvasók! Ti mit tennétek az Árnyék Innsmouth felett c. elbeszélésben megszólaló főszereplő helyében?

Figyelt kérdés
Kitartanátok az emberi énetek (és az emberi értékeitek) mellett (és szükség esetén még időben végeznétek magatokkal), vagy mindent hátrahagyva, Deep One-ként továbbélve elmerülnétek R'lyeh borzalmas titkaiban?

2014. júl. 27. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Elmerülnék. Én inkább örültem volna a főhős helyében. Igazából semmi sem szól az emberi én/lét mellett.
2014. júl. 27. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
én is
2015. márc. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
87%

Deep One-ként továbbélve elmerülnétek R'lyeh ,,borzalmas'' titkaiban.


,,Az emberiség legősibb és legerősebb érzése a félelem, a legősibb és legerősebb félelem pedig az ismeretlentől való rettegés.''


Nézd kicsit más szemszögből is a dolgokat. A Deep One hibridek nagy részének semmi különös sincs abban hogy lemennek a víz alá. Azt szokták meg, ismerik azt (így nem félnek tőle), a mindennapjuk része. Csak egy kívülállónak szokatlan ez az egész. A főszereplő helyében én is inkább örültem volna. Csak az eleje a nehéz, addig amíg rájössz, hogy a ,,borzalmas'' titkok nem is olyan nagy dolgok ha úgy vesszük.


Szemléltetem egy kis példa féleséggel:

Biztos mindenki elől titkoltak valamit kisgyerekkorában a szülei, amit ha akkor elmondanak neki biztos megrázza (a kiskedvence sorsa, pár étel eredete, stb), de ahogy nőtt ezek a dolgok tudata normálissá vált. Na, ez is olyasmi csak kicsit továbbfejlesztve. Nem az válik megszokottá, hogy 8 évesen a macskád apád eltemette a kertben, mert egy kocsi elütötte, neked meg azt mondta hogy megszökött, hogy ne rázzon úgy meg úgy, hanem az hogy nem csak az emberek az egyetlen értelmes lények a világon és sok dolog van amit ajánlott kerülni, csak ezt nem kötik mindenki orrára.

2019. jún. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, a "borzalmas"-t én is csak idézőjelben, nem pejoratívan értettem :) Egyetértek veled, hogy csak nézőpont kérdése, mi a normális, és mi nem az. Szerintem pont erre épít a kozmikus horror (hogy az ember rájön, nem az ő szemszöge az egyetlen, mindenek fölött álló igazság; és hogy ami borzalmas a mi szemszögünkből, az csak az élet másfajta megnyilvánulása).


Azért is írtam ki annakidején a kérdést, mert furcsának (bár érthetőnek) találtam, hogy HPL-nél a horror tetőfoka ez az átalakulás. Úgy gondolom, hogy ha a kozmicizmus nagyon időszerű is, Lovecraft negatív hozzáállása az "idegenséghez" és az emberi nem lényegtelen voltához kicsit idejétmúlt. (Pl. Carl Sagannál részben ugyanezek a témák jönnek elő, az üzenete, felfogása mégis nagyon pozitív és inspiráló a világegyetemmel és az emberiség celjával kapcsolatban.)


Jó a példád! Valóban, milyen ijesztő, hogy amit "én"-nek gondolunk, sem konstans, és változik az időben, a körülmények nyomán...


Mondjuk én személy szerint szívesebben lennék olyan faj tagja, ami az űrben is tud utazni (mint pl a mi-gók), mint hogy a víz alá zárva kelljen élnem (bár lehet, hogy a deep one-ok is átjárhatnak pl más dimenziókba a tengeren keresztül, ki tudja...)

2019. jún. 29. 01:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!