Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen könyvek a Narnia...

Milyen könyvek a Narnia Krónikái? Régiesebb vagy elmegy modern fantasynak?

Figyelt kérdés
Természetesen a filmeket láttam, így tisztában vagyok a könyv alaptörténetével, csak az érdekelne, hogy - a megírásukat tekintve - mennyiben térnek el a mai fantasy könyvektől. 16 éves lány vagyok, szóval az érdekelne, hogy az izgalmas, romantikus meg hasonló szálak megtalálhatóak-e bennük, vagy tényleg kisebbeknek valók-e. Kérlek, minél több véleményt írjatok!

2014. júl. 28. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:

szerintem érezhető a könyveken, hogy Tolkiennel barátok voltak, legalább olyan jól felépített narnia világa, mint Tolkien Gyűrűk ura-é, de lényegesen kevesebb benne a belezés szemezés, sokkal inkább gyerekeknek szól, de egy felnőtt is élvezheti maradéktalanul ha szereti a fantasy világot.

azt, hogy mit értesz "mai fantasy" alatt nem teljesen értem, lévén szinte minden mai fantasy ugyanazokra az alapokra épül. (amiket Tolkien, C.S. Lewis, Robert E. Howard, Edgar Allan Poe, H.P. Lovecraft, Frank Herbert, fektettek le)

2014. júl. 28. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%
valahol lényegesen eltér a filmtől a történet, valahol pedig szinte megegyezik. inkább gyerekeknek szólnak a könyvek, nincs bennük részletezve semmilyen véres küzdelem, vagy ezrek halála, satöbbi. izgalom van bőven, ám a szerelmi szál, ami Susan és Caspian között van a filmben, az csak a producerek agyszüleménye volt.
2014. aug. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem modern fantasy, a ha a modern fantasy alatt az urban fantasyhez hasonló könyveket érted.

Nagyon jó, minden korosztály élvezheti.

2014. szept. 16. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen,érezhető,hogy kisebbeknek írták,viszont,hogy régebben az nem. Én 14 vagyok, Narnia és fantasy rajongó,elolvastam az eredeti könyveket is. Szerintem érdemes tudni,min is alapszik a történet eredetileg,hogyan képzelte az író és hogy ezt hogyan oldották meg a mai filmesek Érdekes,lényegre törő kis könyv.Nincs benne sok tájleírás,sőt az egész kis köny 100-150 oldalas. Mesekönyv,de nagyon aranyos. Mindenképpen olvasd el :)
2015. márc. 8. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!