Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Elolvasnátok egy könyvet,...

Elolvasnátok egy könyvet, amiben ehhez hasonló leírások vannak?

Figyelt kérdés
"Leellenőrizte a talajt, semmilyen vonalat nem látott, de még jelét sem annak, hogy esetleg itt határ lenne. Épp ellenkezőleg: Arra, hogy itt a határ, annyi esély van, mint arra, hogy egy elefánt beférjen egy joghurtoskupába. Szóval nem valami sok. A földön határvonal helyett néhány megütődött alma, faágak, levelek hevertek a földön. Ez így még rendben is lett volna, ha az a csúnya szablya, a sötét sereg jelével bele nem rondít a képbe. Márpedig az ott volt, plusz még egy pajzs, szintén ilyen jellel, meg egy fél dárda. Vajon merre lehet a másik fele? Hamarosan kiderült, hogy egynegyed része egy bokorban pihen, a másik negyed része meg egy fán lelt menedéket. Valaki nagyon ideges lehetett."

2014. júl. 29. 19:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Rengeteg benne a szóismétlés ami engem személy szerint zavar. Meg úgy nem is értem az egészet, milyen határ, ki ideges meg mi van...? Picit hosszabbnak kéne lennie a leírásnak és kerekebbnek, hogy ne ideges legyek tőle hanem kíváncsi :)
2014. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Túl sok szóismétlés, rövid, semmitmondó mondatrészek, nagyon kezdő íróra vall. Van benne valami vidékies amúgy, szinte kényszert érzek, hogy jó ízesen olvassam magamban. Nem tudom, miért egyébként. :D

Ezt így nem olvasnám el, pláne, ha az egész könyvből csak ennyit kapnék kedvcsinálónak. A legcsekélyebb mértékben sem érzem, hogy ezt én most annyira el szeretném olvasni.

A teljes sztori ettől függetlenül még lehet izgalmas és érdekes, de ha ilyen az írásmódod, biztos, hogy 10 oldal után kihajítom az ablakon az egészet. :D Még rád fér a gyakorlás, senki nem profiként születik. Olvass sokat, esetleg fuss át néhány írással foglalkozó cikket, ügyelj az írásmódodra és sokkal jobb lesz!

A sztori ismerete nélkül nem biztos hogy helytálló a megjegyzésem, de a sereg, dárda meg hasonló kifejezések középkorias hangulatot adnak, amihez nagyon nem passzol sem az elefánt, sem a joghurt, a joghurtoskupa meg különösen rosszul hangzik. Na meg emlékeim szerint természetes közegben az alma és az elefánt se gyakran találkozik. A leírások, hasonlatok és egyáltalán az egész írás passzoljon már egy világba. Az régen rossz, ha ezen akad fenn az olvasó. :D

2014. júl. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem olvasnám el, és ha nem fizetsz a kiadásért nincs olyan szerkesztő aki ilyen szintű írást engedélyezne egy könyvben.

Gondolom az elefántos hasonlattal vicces akartál lenni, nos ez nem jött össze, tényleg sok a szóismétlés, időnként feleslegesen tőmondatokat használsz, nagyjából egy iskolai fogalmazásnak felel meg.

2014. júl. 29. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Én sem olvasnám el amúgy, ha ezt csakúgy elémdobnám, és nem tudnék semmit.XD
2014. júl. 30. 15:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!