Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Van valami utalás arra, Hogy...

Van valami utalás arra, Hogy mi történr Középföldén a Gyűrűk ura cselekménye után?

Figyelt kérdés
Én valami Hatodkor végi nagy háborúról hallottam.

2014. aug. 1. 15:03
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A harmadik könyv végén van egy függelék.
2014. aug. 1. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A hatodkor végi nagy háború a II. világháború a tolkieni kronológia szerint. ;) (Bár ezt van, aki vitatja.) Valóban van függelék, nagyjából az öleli fel a cselekmény után történteket, illetve Tolkien írásaiból, leveleiből lehet következtetni másokra.
2014. aug. 1. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2014. aug. 2. 01:14
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
sokan vannak akik az első illetve második világháborúval hozzák összefüggésbe a történetet ez még egész hihető is azonban tolkien egy interjúban nyilatkozott róla semmilyen össze függés nem áll a valóság és a könyv között, bár ezt nehéz elhinni a párhuzamok miatt, de aztán kitudja, a függelékekben pedig minden benne van a folytatásról és aaaz előzményekről
2014. aug. 15. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: ne keverjük azt, amit te mondtál azzal, amit én! A GyU cselekményét valóban párhuzamba állították a világháborúkkal, főleg a másodikkal, leginkább a Gyűrű - atombomba párhuzam miatt. Tolkien azt mondta, nem törekedett erre tudatosan, sőt, elég erősen küzdött ellene. Viszont pl. a Megye megtisztításában ott vannak az I. vh-s élményei, ezt elismerte.

Én viszont a "tolkieni kronológiáról" beszéltem, ami más. A negyedkori események után az ötödkor valahol Ábrahámnál kapcsolódik be az általunk ismert földi kronológiába. Tolkien azt mondta, az egész Ainulindale a Genesis átértelmezése, a későbbi (Szilmarilik, Hobbit, GyU) események meg egy "alternatív történelmi" rész, nem véletlenül emelt át biblikus motívumokat (pl. Númenor bukása) - de végig a Biblia által vázolt földi kronológiában maradva. Ábrahám már valós Tolkien szerint, és onnantól Középfölde történelme megszűnik, betagozódik az ismert földi eseménysorba. Az ötödkornak a Római Birodalom bukásával van vége, ha jól emlékszem, a hatodkor végi nagy csatának meg a világháborúkat (főleg a másodikat) mondják. Bár ezzel Tolkien néha vitatkozott, így nem tudni, most a hatod- vagy a hetedkorban élünk. :)

2014. aug. 16. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy a harmadkor és a negyedkor eleje, után már nincsen Tolkientől íródott történet, ám előtte, mint például a másodkorról és az elsőkorról.
2014. aug. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
A Gyűrűk Ura - Király Visszatér végén van Függelék, azonban ez csak a Gyűrű Szövetségének tagjainak életére korlátozódik, azt hiszem nincs több leírása Tolkiennek róla. Persze rengetegen próbálták folytatni,de egyik se az írótól származik.
2015. febr. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!