Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Fontos, hogy, ha írok egy...

Fontos, hogy, ha írok egy könyvet, az egész cselekménye meg legyen?

Figyelt kérdés

Nem elég, ha az eleje, meg a vége meg van, aztán majd miközben írom "jön az ihlet" és megírom a cselekmény közepét?


Előre is köszönöm a válaszokat:).



2013. júl. 17. 08:11
 1/10 anonim ***** válasza:
De elég. Tőled függ, hogy hogyan, milyen sorrendben "alkotsz".
2013. júl. 17. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem. Úgy könnyen előfordulhat, hogy te is belezavarodsz, valamiért az olvasó is belezavarodik stb.
2013. júl. 17. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Lehet úgy is, de valóban nehéz és könnyen belezavarodsz.

Szoktak úgy írni, hogy csak az eleje van meg, szerintem ez is nehéz és sok hiba csúszhat a történetben: ellentmondások, mert nem emlékszel pontosan a korábbi cselekményre.


Nekem ijesztő a gondolat, hogy van eleje, a közepét írom, ahogy éppen gondolom, és a végére a megálmodott befejezést hozom ki. Ha kezdő vagy, ezt nem ajánlom. Persze meg lehet próbálni, nem tudhatom, mire vagy képes.


Jaj, és ha kell változtatni valamit a műben, mert hibás vagy nem tetszik neked, akkor változtass! Nehogy ahhoz igazítsd a további történést!

2013. júl. 17. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan írd úgy. Ha belekeverdnél, akármikor átírhatod.
2013. júl. 17. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 rajcziz ***** válasza:
Egy vázlattal, főbb pontokkal mindenképp rendelkezned kell, különben semmi sem biztosítja, hogy az írás következetes lesz. Viszont a vázlattól persze eltérhetsz. Ha írás közben rájössz, hogy igazából az adott szereplő sosem csinálna olyat, mint amilyet elterveztél, bátran változtass a történeten. A szereplők irányítják a történéseket, nem pedig fordítva.
2013. júl. 17. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én mikor nekiállok egy novellának sosem tudom előre az egész sztorit. Vannak főbb pontok, amiket mindenképp bele akarok tenni, aztán ami közben van, azt mikor leültem írni, akkor találom ki.
2013. júl. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
És ez megy neked? Nem nehéz?
2013. júl. 17. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem így a legszórakoztatóbb. Spontán jönnek általában a legjobb ötletek.
2013. júl. 17. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Elég ritka, hogy ebből valaki jó művet hozzon össze, de van rá példa. Viszont az ellentábor népesebb.

Megfigyelésem szerint ötven ilyen műből egy jut el a befejezésig. (És akkor még nem is beszéltünk a következetességről, koherenciáról, realitásról.) A többi útközben meghal, mert "épp nincs ihlet". Ha van vázlat (legalább egy elnagyolt), az arány valamivel jobb (nehéz megbecsülni, mert mindenki azt mondja, van vázlata, de olyan 30:1 körül lehet).

Persze ha ez neked megy, nem szóltam.

2013. júl. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kockáztass, írj így! Nem számít, hogy 50-ből 1-nek jön be ez!

TE, igen, TE benne leszel a két százalékban!

Ha nem tetszik, írd máshogy!

Ha az alapsztori nem jó, találj ki másikat!


Szóval írj, és ha nem tetszik, akkor majd vázlattal fogsz dolgozni, akár ugyanezen a történeten.

2013. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!