Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogyan és hol érdemes könyveke...

Hogyan és hol érdemes könyveket eladni antikváriusnak?

Figyelt kérdés

A könyves szekrényem rettentően zsúfolt és már van néhány darab, amit inkább tudnék rajta kívül, ezért szeretném pénzé tenni. Megpróbáltam őket online eladni, viszont nagyon lassan megy, ezért inkább szeretném egy felvásárlónak eladni. Viszont ilyet még nem csináltam és vannak számomra problémás pontok:

- Be lehet-e egyáltalán csak úgy sétálni vagy előzetesen kell megbeszélni?

- Mennyire lehet üzletelni? Nyilván az antikvárius is elsődlegesen a saját profitját figyeli, viszont én is!

- Hol nem vernek át 100%-san? Biztos vannak olyan helyek, amik hírhedtek Budapesten!

- Mit kell leginkább figyelembe vennem, amikor ár ajánlatot teszek és ezt megfelelőnek találhassa az üzleti partnerem is?

Köszi előre is a válaszokat!



2014. aug. 18. 09:57
 1/4 anonim ***** válasza:
60%
Nagyon keveset fogsz érte kapni, ha egyáltalán beveszik.
2014. aug. 18. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Hogyhogy ha beveszik? Nem abból élnek, hogy könyveket adnak-vesznek?
2014. aug. 18. 10:50
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Hogy őszinte legyek, inkább sehol.

Én szinte vadonatúj könyveket(kifogástalan minőségű) is vittem már be, és az akkori új könyv piaci értékének a 10-20%-át adták volna érte, több különböző helyen(persze nem adtam, ment fel online oldalakra, ahol 1-2 év alatt "elcsordogáltak").

Beszélte, hogy nekik ez kockázat, meg használt, meg bla bla bla bla bla.... azért az online antikváriumukban az a könyv pár száz forinttal volt olcsóbb az újnál, szóval volt nekik jócskán hasznuk rajta.

2014. aug. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ok, kösz, akkor inkább várok!
2014. aug. 18. 13:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!