Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudtok könyvet ajánlani?

Tudtok könyvet ajánlani?

Figyelt kérdés

Témaként a sci-fit szeretem (mint pl a csillagkapu, hogy egy csomó "tudományos" kifejtés van benne).

Olyan filmeket amik nézésétől zuhog a mellkasom az izgalomban(az izgalomtól nem a félelemtől).

Illetve a sejtelmes rejtelmesebb dolgokat, de csak kultúráltan. Nem hiszek semmi babonában és hülyeségben, ne értsétek férre. Lehet hogy ezek nem igazán illenek össze, de leírtam az ízlésem, úgy lehet hogy könnyebb :)


Megjegyzés: 14/fiú!



2014. aug. 22. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Lőrincz László, Nemere István könyvei.
2014. aug. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

James Rollins-Az éden oltára.Nagyon jó!

Én Lőrinc.L.Lászlót nem ajánlom,nekem nem tetszettek a könyvei.

2014. aug. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
James Dashner: Az útvesztő
2014. aug. 22. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Rontsuk el a tizennégyéveseket Scalzival? Rontsuk el! John Scalzi: Vének háborúja (és utána a hozzá kapcsolódó sorozat, ha tetszik). Mindjárt az elején (nem rögtön, na) kis nyílt szexjelenet meg durva beszéd, nehogy zavarba jöjj.

Kevésbé ilyen, de ugyanaz a téma Robert A. Heinlein: Csillagközi invázió c. regénye (Scalzi ezt az ötletet dolgozta fel), most újra megjelent, feltehetően beszerezhető.

Most már nem divat 14 évesnek W40k-t ajánlani, mert beszerezhetetlen (de a 4 nagy Watson mintha új kiadásban bent lenne a könyvtárban, talán mégsem), de azért javaslom még Ian Watson Warhammer 40.000 regényeit. Sci-fi (cybergothic), izgalom az van, ha túléled Kornya epezöldjeit, szerintem még tetszene is. (A fordítás amúgy jó, az eredetiben is hülye jelzőkett aggatott a szerző a színekre.)

Nem gyakori választás, de A rozsdamentes acélpatkány (Harry Harrison) tipikus űrkalandregény. Nem mai csirke, az igaz.

2014. aug. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
T. R. Salty: Bellum Atlantis, Beth Revis: Arcross the Universe (csak a címe angol, megjelent már magyar változatban is) :)
2014. aug. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!