Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Milyen Japánnal foglalkozó...

Milyen Japánnal foglalkozó könyveket ajánlanátok? Olvasta már valaki James Clavell - Shogun című könyvét? Vélemény?

Figyelt kérdés
Nagyon érdekel Japán kultúrája és szeretnék minél többet olvasni erről.
2014. aug. 23. 11:43
 1/6 anonim ***** válasza:
Szia! John Burnham Schwartz- Haruko hercegnő:)
2014. aug. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én olvastam a Shogun-t, nekem nagyon tetszett, bár utána azt olvastam róla, hogy "gaijin regény", vagyis mivel külföldi írta, nem teljesen hűen tükrözi az igazi Japánt, hanem idealizáltan.


Én Japánnal foglalkozó könyvként Hidasi Judittól és Ferber Katalintól olvasok főleg, meg egy régebbi, de klasszikus szociológiai könyvet, a Krizantém és kard-ot. Ezek tényleg az igazi(bb) Japánt mutatják be.

Amikor nem Japánról tanulmányozódok, akkor kikapcsolódásként japán íróktól olvasok, legfőképpen Murakami Harukitól, de ajánlom Banana Yoshimotót is vagy Natsume Sousekit (magyarítva Nacume Szószeki)

Klasszikus még Abe Kóbó (pl. A homok asszonya), de nekem az nem tetszett...


Ha a Shogun-hoz hasonló gaijin regényt szeretnél, ahhoz hasonló az Egy gésa emlékirata is.

2014. aug. 24. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Murakami Haruki regényeit én is ajánlom, meg szerintem alapból japán írótól kell olvasni, valahogy az az igazi.
2014. aug. 24. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia első vagyok! Még amire a napokban bukkantam rá: Jay Kristoff:Stormdancer-Vihartáncos c. könyve:)
2014. aug. 24. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
jó mondjuk az 1Q84-ből senki nem fogja Japánt megismerni Ferber Kató tényleg jó filmeket is érdemes nézni Ozu, Mizoguchi etc.
2014. aug. 25. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek^^
2014. aug. 25. 13:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!